Do tej pory 7R zrealizował projekty o łącznej powierzchni 1,8 mln mkw. W 2022 r. deweloper zamknął kilkanaście transakcji o łącznej wartości ponad 430 mln euro, osiągając prawie 20% udział w rynku inwestycji w obiekty magazynowe i przemysłowe w Polsce.

"Przejęcie to stanowi wyjątkową okazję do zastosowania naszego podejścia do dekarbonizacji w dużym portfelu i skalowania naszych wysiłków na rzecz obniżenia emisji CO2, a także uzyskania dostępu do znaczącego rurociągu na rynku, na którym utrzymuje się popyt najemców, ale zmniejsza się podaż" - mówi Rune Kock, CEO Nrep.

Nrep zainwestował w 7R kapitał z NSF V, który po zebraniu kapitału w wysokości 3,65 mld euro jest jak dotąd największym europejskim funduszem nieruchomości o wartości dodanej.

Chris Zeuner, CIO i członek zarządu 7R, powiedział, że dzięki inwestycji Nrep deweloper zdywersyfikuje swoją działalność, możliwości i relacje z klientami na nowych rynkach.

W transakcji 7R reprezentowały firmy Cushman & Wakefield, KKW, Rymarz Zdort Maruta i Crido, natomiast Nrep doradzały firmy Linklaters, PwC, EY, JLL i Savills.

Nrep, część Urban Partners, zarządza 8 milionami metrów kwadratowych projektów nieruchomościowych w Danii, Finlandii, Szwecji, Norwegii, Polsce i Niemczech.

źródło:property-forum.eu