Teren znajduje się obok autostrady A1 i w odległości 25 km od węzła drogowego Sośnica, który łączy dwie autostrady transeuropejskie, A1 i A4. W zasięgu 20-30 minut jazdy samochodem są Gliwice, Zabrze i Katowice. Lokalizacja zapewnia sprawną dystrybucję produktów na terenie kraju, ale także do Niemiec i Czech. To czwarty grunt w portfolio firmy zlokalizowany na południu Polski, który P3 kupiła w ostatnich miesiącach.

Nabyte w zeszłym roku grunty na południu Polski - w Dębieńsku i Kątach Wrocławskich oraz działki miejskie w Katowicach i Wrocławiu - znacząco zwiększą portfolio parków logistycznych P3 w kluczowych lokalizacjach w kraju. Pozwolą zaproponować naszym klientom, którzy chcą działać w tym regionie Polski, najwyższą jakość obiektów w pełni dostosowanych do ich wymagań - podkreśla Bartłomiej Hofman, managing director P3 Logistic Parks w Polsce.

Na nowo zakupionym terenie planowana jest budowa magazynów typu big-box. Budynki będą certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Rozpoczęcie budowy obiektów planowane jest w I kwartale 2023 roku. W transakcji P3 doradzała kancelaria act BSWW legal & tax.

Śląsk to drugi co do wielkości rynek magazynowy w Polsce i jeden z najważniejszych hubów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej, co zawdzięcza przede wszystkim dobrze rozwiniętej infrastrukturze. To strategiczna lokalizacja z naszego punktu widzenia, która doskonale wpisuje się w plan rozwoju P3 w Polsce - komentuje Karolina Adamczak, senior development manager P3 Logistic Parks w Polsce.

P3 zarządza aktywami o powierzchni ponad 6,6 mln mkw. oraz bankiem ziemi 1,6 mln mkw. przeznaczonym do dalszej rozbudowy. Główna siedziba firmy znajduje się w Pradze.