90 tysięcy m kw. magazynów w realizacji. Panattoni Europe rozbudowuje Wielkopolskę – do istniejącego w regionie portfolio, deweloper dobudowuje kolejne 90 000 m kw. stawiając na trzy najbardziej atrakcyjne lokalizacje. Znajdujący się w Jaryszkach Panattoni Park VII, położony jest zaledwie 12 km od Poznania. Bliskość centrum miasta oraz sprawne połączenie komunikacyjne wzmacniają jego znaczenie dla rozwoju regionu, a sąsiedztwo drogi ekspresowej S11 (Węzeł Koninko) pozwala na sprawny transport towarów na południe – Katowice oraz północ kraju – Bydgoszcz i Grudziądz. Z budowanych w Jaryszkach 43 600 m kw już 25 proc. zostało wynajęte. Z kolei Panattoni Park Poznań IV w Komornikach położony jest w pobliżu dwóch węzłów autostrady A2 – Węzła Komorniki i Węzła Poznań Zachód - łączącej najważniejsze ośrodki logistyczne w Europie – Łódź, Warszawę i Berlin, a także w sąsiedztwie finalizowanej drogi S5. To sprawia, że park stwarza doskonałą okazję do działalności międzynarodowej. Ogromne znaczenie dla regionu ma także położony w Swadzimiu Panattoni Park Poznań IX, który podobnie jak jego odpowiednik w Jaryszkach leży blisko centrum miasta, zapewniając miejsca pracy i doskonałe połączenie komunikacyjne z aglomeracją. W ramach tych trzech parków, poza obecnie realizowaną powierzchnią, powstanie jeszcze 200 000 m kw. 

Jak mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni Europe: „Region Poznański to obszar z ogromnym potencjałem. To dlatego jesteśmy tu od ponad dekady i działamy dalej, realizując aż 3 inwestycje jednocześnie. Największa z nich to budowa 43 600 m kw. w Jaryszkach w ramach Panattoni Park Poznań VII, z której 25 procent już wynajęliśmy. Jest to nasze strategiczne działanie. Położenia parku 12 km od centrum Poznania  to świetna wiadomość zarówno dla najemców, jak i przyszłych pracowników, którzy dotrą do pracy komunikacją miejską”.

Poznań - miejsce na skuteczną inwestycję. Wielkopolska to region ogromnych możliwości. Trzecie miejsce pod względem wysokości regionalnego PKB w kraju potwierdza silną pozycję województwa na gospodarczej mapie Polski. Ponadto ponad 3,5-milionowa populacja daje dostęp do kadr, czym obszar zyskuje w oczach inwestorów i pracodawców. Poznań – stolica regionu – to jedno z najlepiej skomunikowanych miast w Polsce. Przez jego obszar przebiega 11 dróg ponadpowiatowych oraz 8 linii kolejowych. Największym lokalizacyjnym atutem jest autostrada A2, która łączy Poznań z najważniejszymi ośrodkami logistycznymi w Polsce – Warszawą i Łodzią oraz w Europie – Berlinem. Patrząc na doskonałe położenie, dostęp do wykwalifikowanej kadry oraz stały rozwój regionu nie dziwi aktywność Panattoni Europe w obrębie miasta.

Trzy inwestycje, jedna jakość. Doskonała lokalizacja trzech powstających w regionie wielkopolskim parków logistycznych to tylko jeden z ich atutów. Kompleksy, które docelowo obejmą łącznie 9 budynków zapewnią powierzchnię magazynową najwyżej klasy „A”, a także funkcjonalność oraz elastyczność modułów. Realizacja jednocześnie trzech różnych parków logistycznych otwiera okno na zróżnicowane inwestycje, zwłaszcza, że są to obiekty, które pozwalają zarówno na składowanie, jak i lekką produkcję.

 

 

Źródło: Panattoni