Orbico Polska jest wiodącym dystrybutorem ponad 50 globalnych marek, w tym Braun, Converse, Lavazza, Oral-B, Vizir, Pampers, Gillette, Dr. Martens i Pringles. Jedną z kluczowych inwestycji firmy w Europie Środkowej jest centrum dystrybucyjne w Teresinie pod Warszawą. Powierzchnia BTS, którą dostarczy Panattoni, pozwoli firmie na dystrybucję rosnących wolumenów produktów i dalszy rozwój usług ORBICO Supply jako operatora 3PL dla klientów zewnętrznych. W centrum magazynowym znajdzie się miejsce dla produktów FMCG, kosmetyków, produktów kosmetycznych, odzieży i obuwia, łącznie na ponad 48 000 palet. 

"Ta inwestycja dla ORBICO Supply w Teresinie jest kolejnym dowodem na to, jak atrakcyjny jest warszawski rynek dla międzynarodowej dystrybucji. Zagospodarowanie istniejącej powierzchni udowodniło, że Panattoni dobrze rozumie potrzeby firm, a konsolidacja operacji w ramach jednej nowej powierzchni pokazuje, jak ogromny potencjał drzemie w naszych centrach. Cieszymy się, że po raz kolejny firma logistyczna zwróciła się do Panattoni z prośbą o pomoc w rozwoju swoich usług", mówi Michał Samborski, Head of Development w Panattoni.

Dla nowej powierzchni Panattoni przygotowuje szereg rozwiązań dostosowanych do wymagań ORBICO Supply. Deweloper dostosuje powierzchnię do częściowej automatyzacji, w tym regałów wahadłowych i pojazdów AGV (Automated Guided Vehicles). Ponadto najemca będzie mógł korzystać ze strefy VAS (Value-Added Services). W istniejącym budynku Panattoni przygotował również ponad 1 000 m kw. powierzchni biurowej.

"Rozbudowa naszego centralnego centrum dystrybucyjnego w Teresinie jest kluczowym elementem strategii rozwoju Orbico Supply zarówno w Polsce, jak i w Europie. Dzięki stałemu zwiększaniu naszych możliwości logistycznych zarówno w zakresie magazynowania, jak i transportu, a także inwestowaniu w technologię i rozwijaniu umiejętności naszych pracowników, będziemy w stanie trwale zwiększyć wolumeny obsługiwane przez nasze operacje, jednocześnie kontrolując koszty i utrzymując standardy jakości oczekiwane zarówno przez naszych klientów wewnętrznych, jak i zewnętrznych" - mówi Piotr Sędziak, dyrektor ds. zaopatrzenia Grupy Orbico.

Inwestycja BTS Orbico Supply zlokalizowana jest w dzielnicy administracyjnej Teresin przy drodze krajowej nr 92, skąd jest łatwy dostęp do autostrady A2, która prowadzi do takich miast jak Łódź, Poznań i Berlin. Lokalizacja zapewnia również dobre połączenia z Warszawą, co zapewnia centrum łatwy dostęp do wysoko wykwalifikowanej siły roboczej.

źródło:property-forum.pl