Kredyt na budowę Panattoni Park Kraków East IV jest drugą pożyczką udzieloną deweloperowi w ostatnim czasie na projekty w regionie Małopolski. W tym miesiącu bank udzielił również finansowania na realizację City Logistics Kraków III. 

"Nasze inwestycje cieszą się dużym zaufaniem instytucji finansowych, co potwierdza przyznanie kolejnego znaczącego kredytu, tym razem na budowę Panattoni Park Kraków East IV. Centrum powstało w Niepołomicach, jednej z najchętniej wybieranych lokalizacji dla nieruchomości przemysłowych w Małopolsce, i jest już w pełni skomercjalizowane. Dziękujemy Bankowi Gospodarstwa Krajowego za zaufanie oraz partnerski sposób współpracy" - mówi Karina Trojańska, dyrektor ds. finansowania i operacji w Panattoni.

Całość powierzchni 18 100 mkw. Panattoni Park Kraków East IV została wynajęta przez polskiego operatora logistycznego Omega Pilzno. Firma będzie mogła skorzystać z szeregu rozwiązań proekologicznych i energooszczędnych, a centrum przejdzie certyfikację BREEAM na poziomie Excellent. Inwestycja znajduje się w pobliżu jednego z węzłów autostrady A4.    

W ubiegłym roku deweloper zrealizował w Małopolsce swój największy projekt - Panattoni Park Kraków North o powierzchni 56 500 mkw. Ukończył również dwa parki w Skawinie: Panattoni Park Kraków West I i Panattoni Park Kraków West III. W tym roku zostały przekazane do użytku City Logistics Kraków Airport II i Panattoni Park Kraków East IV, a w budowie pozostaje City Logistics Kraków III.

"Rynek nieruchomości przemysłowych w Krakowie ma swoje specyficzne uwarunkowania - ograniczona dostępność gruntów i niski poziom nasycenia sprawiają, że region ma jedną z najniższych w kraju pustostanów. Jednocześnie potencjał jest ogromny, głównie ze względu na kapitał ludzki - drugie co do wielkości miasto w Polsce oraz prosperujące uczelnie wyższe. Panattoni konsekwentnie rozwija tu swoje portfolio, odpowiadając na popyt" - wyjaśnia Karina Trojańska.