Panattoni dostarczył już około 4 mln m kw. powierzchni BTS na zamówienie w całej Polsce, co stanowi prawie 30% całego wolumenu zrealizowanego w kraju. Teraz deweloper buduje zakład produkcyjno-deweloperski w Strefie Aktywności Gospodarczej w Świdniku dla firmy Trilux, którego budowa zostanie sfinansowana z kredytu Alior Banku. Centrum ma zostać oddane do użytku w czerwcu br.

"Firma Trilux powierzyła nam budowę niezwykle ważnego projektu - swojej najnowszej fabryki, która jednocześnie będzie jej pierwszą w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Będzie to miało strategiczne znaczenie dla ekspansji firmy na skalę międzynarodową. Nie tylko zwiększy moce produkcyjne firmy, ale także poprawi jej logistykę i sposób opracowywania nowych produktów, co ostatecznie powinno doprowadzić do tego, że centrum stanie się kluczowym hubem dla tej części kontynentu. Naszym zadaniem jest zapewnienie centrum idealnie dopasowanego do tej roli i w tym przypadku w niezwykle krótkim czasie. Panattoni specjalizuje się w tworzeniu zakładów produkcyjnych na miarę, co zostało zauważone również przez instytucje finansowe. Dziękujemy Alior Bankowi za przyznanie nam finansowania na projekt, który będzie stymulował rozwój całego regionu, ponieważ nowa fabryka zapewni miejsca pracy dla około 250 osób" - mówi Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer w Panattoni.

Fabryka w Świdniku będzie miała powierzchnię 23 000 mkw. i wpisze się w strategię zrównoważonego rozwoju firmy Trilux. Dzięki skróceniu połączeń transportowych z europejskimi klientami, firma będzie w stanie zmniejszyć swój ślad węglowy, a Panattoni ma zapewnić, że centrum spełni standardy zrównoważonego budownictwa. Budynek ma przejść certyfikację BREEAM na poziomie Excellent.

Grupa Trilux posiada sześć zakładów produkcyjnych w Europie i Azji, a w Polsce jest obecna od 2004 roku. Firma oferuje inteligentne rozwiązania oświetleniowe B2B dla budynków biurowych, kompleksów przemysłowych, obiektów handlowych oraz ośrodków edukacyjnych i zdrowotnych. Oferuje również efekty świetlne wykorzystywane w architekturze zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

źródło:property-forum.eu