Nowa lokalizacja w Panattoni Park Warsaw South IV umożliwi Prajo dalszy rozwój działalności magazynowej, a także usprawni sprzedaż hurtową i detaliczną produktów AGD prowadzoną za pośrednictwem strony internetowej. Firma rozpocznie swoją działalność w nowej siedzibie we wrześniu 2024 roku.

"Nasza obecność w Panattoni Park Warsaw South IV otwiera nowy rozdział w historii firmy, wzmacniając naszą pozycję na polskim rynku. Wybór tego obiektu to wynik długotrwałych poszukiwań miejsca, które sprosta naszym oczekiwaniom zarówno pod względem technicznym, jak i lokalizacyjnym. Jest to inwestycja, która pozwoli nam na optymalizację procesów logistycznych i jeszcze lepsze dostosowanie oferty do potrzeb naszych klientów" – komentuje Prakash Rekhani, szef i właściciel Prajo.

Panattoni Park Warsaw South IV powstaje w Nadarzynie, zaledwie 20 km od centrum Warszawy. Docelowo park zajmie blisko 100 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Obecnie gotowy jest już pierwszy z dwóch budynków, oferujący 50 tys. mkw. Drugi budynek, o podobnej kubaturze, również zostanie certyfikowany w standardzie BREEAM Excellent. Na dachu obiektu zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne, a dla wygody użytkowników wybudowano stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych i wiatę rowerową. Dodatkowo, na terenie całego parku zostanie posadzonych 78 drzew oraz ponad 6,4 tys. krzewów.