BestSecret zajmie cały Panattoni Park Sulechów III o powierzchni 88,5 tys. mkw., z możliwością ekspansji o kolejne 42 tys. mkw. Marka będzie stąd obsługiwała wszystkie swoje rynki. O inwestycji BestSecret pisaliśmy w lipcu tego roku.

Obecnie ponad 30 procent obiektów przemysłowych jest przeznaczonych dla sektora e-commerce, a Panattoni jako lider rynku przoduje i wyznacza trendy na tej płaszczyźnie. Nasze doświadczenie i możliwości przekładają się na kolejne realizacje, takie jak rozpoczęta budowa obiektu dla BestSecret, który może być w przyszłości kolejnym klientem wynajmującym ponad 100 tys. mkw. w regionie. Polska Zachodnia, a szczególnie województwo lubuskie, po raz kolejny potwierdza swój potencjał dla obsługi międzynarodowych przedsiębiorstw – przekonuje Aleksandra Kucharek, development director w Panattoni.

Oprócz powierzchni magazynowych i dystrybucyjnych, w obiekcie znajdą się także biura, które zajmą ponad 10,5 tys. mkw. Inwestycja przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent.

Kluczowym atutem Sulechowa jest bliskość granicy z Niemcami, która przebiega nieco ponad godzinę drogi od budowanego obiektu. Ponadto 30 minut dzieli miejscowość od stolicy regionu – Zielonej Góry. Niecałe 7 km od inwestycji przebiega droga S3, a 11 km od obiektu znajduje się Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost.