Wcześniej GLP wybudowało i w pełni wynajęło trzy budynki magazynowe na terenie Wrocław V Logistics Centre. GLP poprawił również lokalną infrastrukturę, budując system skrętu na skrzyżowaniu drogi dojazdowej do nowych magazynów i drogi ekspresowej S8, która łączy park z autostradami A4 i A8, a także drogami ekspresowymi S3 i S5. W pobliżu znajdują się również przystanki autobusowe, które łączą przedmieścia z centrum Wrocławia, zapewniając łatwy dojazd pracownikom firm działających w budynkach GLP.

Najnowszy budynek GLP Wrocław V Logistics Centre będzie spełniał wytyczne certyfikatu BREEAM Excellent. Zostanie wyposażony w energooszczędne rozwiązania. Oświetlenie wewnątrz 12-metrowego budynku będzie sterowane w systemie DALI, co zmniejszy zapotrzebowanie na sztuczne oświetlenie, dzięki zwiększonej liczbie świetlików. Drogi dojazdowe i parkingi na terenie obiektu są oświetlone dodatkowymi lampami LED. Na dachu można również zainstalować panele słoneczne. Ponadto dostępny jest szereg rozwiązań oszczędzających wodę, w tym zbieranie wody deszczowej i system ponownego wykorzystania wody w toaletach.

Wrocław V Logistics Centre wyróżnia się również zielonym i zróżnicowanym biologicznie otoczeniem, z przyległymi wiatami rowerowymi i stacjami ładowania samochodów i rowerów elektrycznych. Dojrzałe drzewa rosnące na terenie obiektu zostały zachowane, a żadne z nich nie zostało wycięte na potrzeby nowej lokalizacji. Wszyscy najemcy parku mogą indywidualnie monitorować zużycie energii, gazu i wody za pomocą inteligentnego systemu pomiarowego.

Najnowszy magazyn w GLP Wrocław V Logistics Centre ma zostać ukończony w pierwszej połowie 2024 roku, a Goldbeck będzie generalnym wykonawcą budynku. Po całkowitej rozbudowie, 50-hektarowy obiekt będzie oferował łącznie blisko 240 000 mkw. powierzchni logistycznej. 

Michał Kropiewnicki, Technical Development Manager w GLP, komentuje: "Rozbudowując GLP Wrocław V Logistics Centre, wciąż podnosimy standard naszych budynków. W ramach naszego ciągłego zaangażowania w zmniejszanie śladu węglowego naszych projektów i kosztów operacyjnych, nasz najnowszy magazyn będzie zawierał zdekarbonizowaną stalową konstrukcję dachu, a także pogrubioną izolację termiczną ścian i dachu. Jesteśmy również gotowi do wprowadzenia dodatkowych zrównoważonych rozwiązań, zgodnie z wymaganiami przyszłych użytkowników".

źródło: property-forum.eu