Strategiczna lokalizacja i kompleksowe rozwiązania

Decyzja Polpack Zeus o wynajęciu powierzchni w City Logistics Warsaw VII podyktowana była strategicznym położeniem obiektu w pobliżu centrum Warszawy oraz łatwym dostępem do głównych arterii komunikacyjnych. Nowa lokalizacja zapewni firmie optymalizację procesów logistycznych, zwiększenie wydajności operacyjnej i ułatwi realizację planów rozwoju.

W ramach wynajętej przestrzeni firma skonsoliduje swoje kluczowe działy, obejmujące centralny magazyn, produkcję owijarek do palet, serwis oraz nowoczesne biuro o powierzchni blisko 500 mkw. na dwóch poziomach, a także showroom. Rozpoczęcie działalności w nowym obiekcie zaplanowano na styczeń 2025 roku. City Logistics Warsaw VII stanie się również głównym hubem logistycznym grupy Zeus w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zrównoważony rozwój i dbałość o środowisko

Panattoni, dbając o zrównoważony rozwój i ochronę środowiska, zaimplementuje w obiekcie szereg rozwiązań energooszczędnych i proekologicznych. Posadzki zostaną przygotowane pod wózki indukcyjne, a na dachu zostaną zainstalowane panele fotowoltaiczne. Dodatkowo zastosowane zostaną rozwiązania termoizolacyjne, które pozwolą na znaczące ograniczenie zużycia energii. W porównaniu do standardowych rozwiązań, obiekt będzie zużywał o 65% mniej wody. Inwestycja została certyfikowana w systemie BREEAM na poziomie Excellent, co potwierdza jej wysoki standard ekologiczny.

Mocna pozycja Panattoni na rynku magazynowym

Dostarczenie ponad 5 200 mkw. powierzchni dla Polpack Zeus to kolejny sukces Panattoni w segmencie parków miejskich. W Warszawie firma dostarczyła łącznie ponad 142 tys. mkw. powierzchni, a kolejne 88 tys. mkw. jest w budowie. W całej Polsce portfolio inwestycji miejskich Panattoni zbliża się do 600 tys. mkw., co świadczy o silnej pozycji firmy na polskim rynku magazynowym.

Cytat:

"To lokalizacja, która gwarantuje wyższą efektywność operacyjną i wspiera nasze plany rozwoju. Nowy obiekt pozwoli nam nie tylko optymalizować logistykę, ale również zwiększyć produkcję maszyn pakujących. Do tego znajduje się niedaleko dotychczasowej siedziby firmy, przez co czas dojazdu pracowników nie zmieni się znacząco" – wyjaśnia Kamil Woliński, Country Manager, Polpack Zeus.