Regesta S.A. działa na rynku od 28 lat, świadcząc usługi transportu drogowego rzeczy oraz spedycji krajowej i międzynarodowej. Oferuje również logistykę kontraktową oraz transport morski i kolejowy. Dysponuje flotą 330 ciągników siodłowych i 380 naczep, specjalizując się w transporcie naczepami typu coil-mule. Regesta ściśle współpracuje również z przewoźnikami kontraktowymi, którzy eksploatują ponad 200 naczep i uzupełniają jej usługi transportowe. Firma posiada cztery magazyny o łącznej powierzchni ponad 60 000 m2, ale obecnie zdecydowała się na rozbudowę swoich możliwości magazynowych o ponad 50%. Wysoką jakość usług cenią zwłaszcza firmy z branży stalowej i motoryzacyjnej, dla których Regesta zapewnia regularny transport materiałów i półproduktów. Istotną część portfela klientów Regesty stanowią również firmy z branży PV zlecające dostawy w systemie door-to-door. Regesta dysponuje prawie 700-osobowym zespołem realizującym ponad 100 000 zleceń transportowych rocznie.

"Magazyn w Panattoni Park Ruda Śląska V będzie odgrywał strategiczną rolę i znacząco wzmocni naszą wiodącą pozycję w logistyce kontraktowej. Posiadamy zespół doświadczonych pracowników oraz nowoczesną flotę spełniającą międzynarodowe standardy. Jesteśmy prawdziwie innowacyjnym biznesem stawiającym na nowoczesne rozwiązania technologiczne, które gwarantują wysoką jakość usług" - mówi Marcin Szostak, Dyrektor Logistyki, Regesta S.A.

"Regesta, która ma za sobą okres silnego wzrostu, ponownie zwróciła się do Panattoni w sprawie większej powierzchni. Dla nas jest to najlepszy dowód na to, że jesteśmy sprawdzonym partnerem dla jej rozwijającego się biznesu. Nie tylko posiadamy parki w strategicznych lokalizacjach, ale nasze zespoły wykorzystują swoje bogate doświadczenie, aby dostarczać obiekty dostosowane do potrzeb operacyjnych poszczególnych klientów. Współpracowaliśmy już z Regestą na Śląsku i Pomorzu, ale jesteśmy przekonani, że wspólnie zrealizowane z sukcesem projekty utorują drogę do dalszej współpracy - także w innych regionach" - mówi Marek Dobrzycki, Dyrektor Zarządzający, Panattoni.

"Aby dostosować się do swojego szybkiego rozwoju i zapotrzebowania na większą powierzchnię magazynową, Regesta S.A. zdecydowała się wynająć większość obiektu w Panattoni Park Ruda Śląska V, zapewniając sobie jednocześnie prawo pierwokupu. Kluczowymi zaletami nowego magazynu jest jego dogodna lokalizacja oraz pełna możliwość dostosowania powierzchni do potrzeb naszego klienta. Obiekt w Panattoni Park Ruda Śląska V zapewni firmie Regesta S.A. doskonałe warunki do prowadzenia działalności i dalszej ekspansji" - mówi Janusz Dudek, Senior Advisor, Newmark Polska.

"Powierzchnia, której potrzebowała Regesta S.A. nie była dostępna na rynku, dlatego zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie przetargu wśród deweloperów na dostarczenie magazynu BTS w pierwszym kwartale 2024 roku. Budynek będzie wykonany w podwyższonym standardzie odporności ogniowej - powyżej 4000 MJ/mkw. oraz dostosowany do potrzeb i wymagań klienta, m.in. ze specjalistycznym garażem. Po ukończeniu obiektu Regesta S.A. przeniesie swoją działalność, w tym bazę floty, z Tychów do Rudy Śląskiej. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy wesprzeć naszego klienta w pozyskaniu optymalnego obiektu dla jego działalności i spełnić jego oczekiwania - mówi Jakub Kurek, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych, Newmark Polska.

Panattoni Park Ruda Śląska V to centrum dystrybucyjne, które składać się będzie z dwóch budynków o łącznej powierzchni 65 000 mkw. Obiekt powstanie przy autostradzie A4 i 15 km od autostrady A1, co zapewni doskonałe warunki dla krajowych i międzynarodowych dostaw, a od granicy z Czechami dzieli go zaledwie 30 minut jazdy samochodem. Kompleks będzie spełniał szereg wymogów zrównoważonego rozwoju w zakresie certyfikacji BREEAM z oceną Excellent. Rozwiązania, które zostaną zastosowane w parku zagwarantują jego energooszczędność i zapewnią oszczędność wody. Ograniczona zostanie również emisja dwutlenku węgla poprzez optymalizację samych prac budowlanych oraz zastosowanie najnowszych technologii. Panattoni Park Ruda Śląska V został również zaprojektowany z myślą o zapewnieniu dobrego samopoczucia pracowników.

Źródło:property-forum.eu