"Nowy budynek dla Rhenus Office Systems powstał z wykorzystaniem Building Intelligence Modeling, co pozwoliło zmaksymalizować jego ergonomię i już na etapie projektowania zaplanować rozwiązania, które pozwolą m.in. uzyskać certyfikację BREEAM na poziomie Excellent. Dostosowaliśmy obiekt do specyfiki działalności klienta, który zajmuje się procesami związanymi z przechowywaniem dokumentów i przetwarzaniem danych. W celu zapewnienia szczególnego bezpieczeństwa przechowywanych w nim dokumentów papierowych, budynek posiada podwyższoną odporność ogniową. Dodatkowo, na potrzeby klienta, projekt ma niestandardową wysokość netto wynoszącą 12 metrów" - mówi Bartosz Michalski, Development Director, SEGRO.

"Wynajem nowego obiektu magazynowego w podwarszawskim Nadarzynie to kolejny kamień milowy w rozwoju naszej działalności w Polsce. O kontynuacji współpracy z SEGRO zadecydowała m.in. optymalna lokalizacja parku, wysoka jakość obsługi dotychczasowej inwestycji oraz zaawansowany projekt nowego, ekologicznego magazynu, który spełnił nasze oczekiwania. Co więcej, przyspieszony termin oddania powierzchni do użytku pozwolił nam rozpocząć działalność wcześniej niż zakładaliśmy" - mówi Krzysztof Choma
Członek Zarządu Rhenus Office Systems.

"Nasz budynek doskonale spełnia wszystkie wymagania związane z prowadzeniem nowoczesnego archiwum cyfrowego i tradycyjnego. Spełnia również najbardziej rygorystyczne normy, dzięki czemu procesy przetwarzania, przechowywania dokumentów i informacji mogą być realizowane w sposób bezpieczny i zrównoważony. Gratulujemy Rhenus Data Office Polska dynamicznego rozwoju i liczymy na dalszą, owocną współpracę w SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn" - dodaje Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.

SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn to nowoczesne centrum logistyczne zlokalizowane w Nadarzynie, 15 kilometrów od Warszawy.

źródło: europaproperty.com