Rohlig SUUS Logistics jest obecny w Czechach od 2018 r., rozwijając usługi w zakresie spedycji lotniczej, morskiej i drogowej. Jesienią 2022 r. firma otworzyła swój pierwszy magazyn w Brnie. Z kolei Joppa Logistics to prywatna czeska firma z oddziałami w Pradze, Brnie, Zlinie, Ołomuńcu i Ostrawie. Transakcja wpisuje się w jeden ze strategicznych celów SUUS-a, jakim jest wzmocnienie pozycji operatora w Europie Środkowo-Wschodniej.

– Biorąc pod uwagę zawirowania rynkowe i sytuację geopolityczną, odporność łańcuchów dostaw naszych klientów jest jednym z naszych priorytetów – mówi Tadeusz Chmielewski, prezes Rohlig SUUS Logistics. – Doskonale to rozumiemy i jesteśmy w stanie zapewnić zdywersyfikowane usługi oraz globalny zasięg. Naszym celem na najbliższe lata jest rozwój zagraniczny, także poprzez przejęcia małych i średnich firm, które chcą dołączyć do naszej globalnej sieci. Czechy są dla nas szczególnie ważnym rynkiem i cieszę się, że nasza pierwsza międzynarodowa akwizycja ma miejsce właśnie tutaj. Nasza silniejsza obecność w tym kraju pozwoli zaoferować jeszcze szerszy zakres usług czeskim, polskim i międzynarodowym klientom, którzy często traktują cały region jako jeden obszar biznesowy – dodaje.

– Od lat specjalizujemy się w usługach spedycyjnych, 4PL, doradztwie i zarządzaniu łańcuchem dostaw. Joppa pozwoli nam zwiększyć skalę działalności i wzmocnić naszą pozycję w zakresie międzynarodowego drobnicowego transportu drogowego, logistyki kontraktowej i dystrybucji krajowej w Czechach. Po fuzji skupimy się na dalszym rozwoju tych obszarów – planujemy zwiększenie powierzchni magazynowych, rozwój morskiej i drogowej spedycji drobnicowej, dzięki współpracy z innymi oddziałami SUUSa w regionie, naszymi europejskimi partnerami transportowymi oraz globalną siecią naszego niemieckiego partnera, firmy Röhlig – mówi Jiri Chladek, dyrektor zarządzający Rohlig SUUS Logistics w Czechach.

– Dołączając do międzynarodowej rodziny Rohlig SUUS Logistics zyskamy nowe możliwości rozwoju, a nasi klienci dostęp do zaawansowanych technologii, nowych usług logistycznych i szerszych możliwości działania – globalnie i w całym regionie. Wierzę, że dzięki kulturze organizacyjnej Rohlig SUUS skoncentrowanej na relacjach i współpracy, transakcja ta przyniesie wiele korzyści również wszystkim naszym pracownikom – dodaje Josef Drozdik, prezes Joppa Logistics.

Spółka planuje dalszy rozwój usług logistyki kontraktowej, spedycji intermodalnej, kolejowej, morskiej (drobnicowej i całokontenerowej) oraz drogowej (drobnicowej i całopojazdowej) na innych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Poprzez systematyczny rozwój, w tym akwizycje, firma chce stać się operatorem logistycznym pierwszego wyboru w regionie dla firm poszukujących partnera na lokalnym rynku i kompleksowych rozwiązań w zakresie globalnych łańcuchów dostaw.