Rohlig Suus Logistics jest jednym z wiodących operatorów logistycznych w Polsce.  Działa od ponad 30 lat, zarządzając logistyką i łańcuchami dostaw na sześciu kontynentach.  Firma zatrudnia ponad 2000 pracowników w ponad 30 biurach w Europie.

"Wybraliśmy MDC2 Park Gliwice ze względu na jego lokalizację i bardzo wysoki wynik w certyfikacji BREEAM New Construction. Kwestie ESG są niezwykle ważne w strategii rozwoju SUUS. Chcemy, aby nasze obiekty były "zielone", ale także odpowiednio dostosowane do potrzeb pracowników czy kierowców ciężarówek, co wpływa również na świadczenie najwyższej jakości usług dla naszych klientów", wyjaśnił Sylwester Wzorek, Senior Facility Manager w Rohlig Suus Logistics.

"Z roku na rok zauważamy coraz większy rozwój regionu Śląska, dlatego zdecydowaliśmy się na wynajem nowego, większego magazynu w MDC2 Park Gliwice. Niezwykle istotna jest dla nas również lokalizacja obiektu, przy skrzyżowaniu autostrad A1 i A4" - mówi Grzegorz Łukaszek, Dyrektor Oddziału Katowice w Rohlig Suus Logistics. "Inwestycja ta znacząco zwiększy nasze możliwości operacyjne, co pozwoli nam usprawnić usługi, które kierujemy w regionie m.in. do klientów z sektora automotive" - dodaje.

Na terenie gliwickiego projektu znajduje się innowacyjna na polskim rynku strefa Rest & Move, promująca zdrowy tryb życia i poprawiająca warunki pracy wszystkich użytkowników obiektów magazynowych dewelopera. Korzyści obejmują siłownię, realizowaną we współpracy z fundacją "TruckersLife", boisko multisportowe oraz miejsca do odpoczynku i relaksu.

"Na wynajętej powierzchni powstanie przestrzeń socjalna dedykowana gościom Rohlig Suus Logistics. To wyjątek na polskim rynku, który wraz z rozwojem polityki ESG w branży nabiera coraz większego znaczenia, szczególnie w odniesieniu do grupy zawodowej kierowców ciężarówek. Dbałość o ich dobrostan leży w interesie wszystkich interesariuszy zaangażowanych w procesy logistyczne. W ramach podobnej koncepcji MDC2 przygotowuje otoczenie całego kompleksu. W tym celu powstanie specjalna strefa Rest&Move obejmująca siłownię - w ramach partnerstwa z fundacją TruckersLife - boisko multisportowe oraz miejsca do odpoczynku. Ideą Rest&Move jest promowanie zdrowego trybu życia i poprawa warunków pracy wszystkich użytkowników parku magazynowego dewelopera - mówi Katarzyna Dudzik, dyrektor ds. rozwoju w MDC2.

MDC2 Park Gliwice powstaje zgodnie z wytycznymi certyfikacji BREEAM New Construction na poziomie Outstanding. Tak wysoka ocena jest możliwa dzięki zastosowaniu szeregu rozwiązań zwiększających efektywność energetyczną budynków, a także dzięki przemyślanemu otoczeniu bogatemu w bioróżnorodność i przygotowanemu z myślą o dobrym samopoczuciu pracowników.

Rohlig Suus rozpocznie działalność w MDC2 Park Gliwice jesienią tego roku.

Inwestorem projektu jest niemiecki fundusz, którego aktywami zarządza Invesco Real Estate. W transakcji najmu doradzała agencja Triflow oraz kancelaria prawna Greenberg Traurig.

źródło:property-forum.eu