RTL Polska oferuje międzynarodowe usługi transportowe, magazynowanie, konfekcjonowanie oraz dystrybucję towarów. Firma współpracuje z producentami w branży odzieżowej. W transakcji najmu na Śląsku doradzało Axi Immo, które wspierało firmę również we wcześniejszych poszukiwaniach lokalizacji w Warszawie.

Decydując się na otwarcie dodatkowego magazynu przeładunkowego, skoncentrowaliśmy się na inwestycjach, oferujących możliwie dużą liczbę doków na stosunkowo niedużej powierzchni, by zwiększyć ECR, czyli Efektywną Obsługę Klientów. Dodatkową zaletą centrum dystrybucyjnego Prologis Park Chorzów okazała się dostępność bramy wjazdowej z poziomu 0 – wyjaśnia Piotr Kowalczyk, RTL Polska.

Klient poszukiwał magazynu przerzutowego na szlaku Bratysława-Warszawa, który pozwoli również na dystrybucję w Polsce południowej oraz zasilanie głównego na Polskę centrum dystrybucyjnego w Warszawie. Z tego względu duże znaczenie przy wyborze inwestycji w Chorzowie miało jej sąsiedztwo węzła autostradowego A4, jak i bliskość węzłów autostradowych A2 – dodaje Damian Kińczyk, associate director w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, Axi Immo.

Prologis Park Chorzów to centrum dystrybucyjne w pobliżu Katowic o powierzchni 251,5 tys. mkw. oferujące duże place manewrowe, trzy niezależne bramy wjazdowe oraz liczne miejsca parkingowe dla klientów i gości.