7R Park Kielce to projekt magazynowy klasy A, który powstaje przy drodze ekspresowej S7 i węźle Kielce Południe. W ramach inwestycji zostaną wybudowane dwie hale magazynowe o łącznej powierzchni ponad 60,000 mkw. W czerwcu zostanie oddany do użytku pierwszy z magazynów o powierzchni 23,000 mkw. W drugim obiekcie, którego budowa właśnie się rozpoczęła, a oddanie do użytku zaplanowane jest na IV kwartał 2019 r. powierzchnię wynajęła myBOX Logistics –spółka grupy Marketing Investment Group (MIG). MIG jest właścicielem sieci prawie 400 sklepów prowadzonych pod znanymi szyldami Sizeer, 50style, Symbiosis, Timberland, Umbro oraz sklepów e-commerce tych marek w regionie CEE. Spółka jest jednocześnie dystrybutorem hurtowym na rynku polskim marek: Timberland, New Era, Lotto, Umbro oraz linii obuwniczej Lacoste. Z nowego obiektu w Kielcach firma będzie realizowała obsługę logistyczną sieci sprzedaży detalicznej, w tym także dynamicznie rozwijających się kanałów e-commerce.

- Cieszę się, że kolejna firma sprzedająca swoje produkty on-line doceniła naszą wiedzę i doświadczenie w realizacji tego typu projektów. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jak dynamicznie zmienia się branża e-commerce i jak szybko w związku z tym mogą się zmieniać potrzeby naszych klientów. Zawsze staramy się jak najlepiej odpowiadać na oczekiwania najemców, czy to dostosowując powierzchnię czy zapewniając możliwość ekspansji w kolejnych latach. Jestem przekonany, że to początek długiej i udanej współpracy między naszymi firmami – mówi Maciej Krawiecki, Leasing Director 7R SA.

Kielce dzięki prężnie działającym strefom ekonomicznym, parkom technologicznym oraz inkubatorom przedsiębiorczości są atrakcyjną lokalizacją dla szerokiego grona inwestorów. Ponadto rozwijająca się sieć dróg sprawia, że Kielce zaczynają odgrywać coraz ważniejszą rolę na logistycznej mapie Polski. Dodatkowo, duża dostępność wykwalifikowanych pracowników w regionie sprawia, że jest to lokalizacja idealna dla firm sprzedających swoje produkty w kanale e-commerce.

- Potwierdzeniem tego jest właśnie decyzja Marketing Investment Group. To pierwsza transakcja deweloperska w regionie, w której klient, nieobecny dotychczas w tej lokalizacji wybrał ją spośród jeszcze dwóch innych. Czynnikiem, który zadecydował o wyborze kieleckiego obiektu, była właśnie duża dostępność pracowników oraz dobre skomunikowane z resztą kraju – mówi Bartłomiej Krawiecki, członek zarządu 7R SA.

Magazyn zostanie dostosowany do potrzeb najemcy m.in. poprzez podniesienie wysokości do 12 m, wzmocnienie posadzki i przygotowanie wielopoziomowej antresoli.

- Doceniamy elastyczne podejście 7R do naszych potrzeb. W związku z dynamicznym rozwojem naszej sieci, w tym także sprzedaży internetowej szukaliśmy miejsca, które pozwoli nam być blisko klientów i sprawnie dostarczać im zamówione produkty – 7R Park Kielce spełnia te wszystkie wymagania – mówi Krzysztof Nitsch, członek zarządu Marketing Investment Group.

 

 

Źródło: 7R Logistics