Symboliczna inauguracja budowy Panattoni Park Gorzów Wielkopolski – 14 lutego br. wmurowano kamień węgielny pod nową inwestycję dewelopera w województwie lubuskim. Jest nią Panattoni Park Gorzów Wielkopolski o planowanej powierzchni blisko 70 000 m kw. w ramach dwóch budynków. Budowa centrum dystrybucyjnego będzie przebiegać w trzech etapach, a zakończenie pierwszego przypada na czerwiec 2020 r. Inwestycja jest pierwszą realizacją dewelopera w Gorzowie Wielkopolskim i zdaniem Doroty Jagodzińskiej-Sasson, Dyrektor Zarządzającej w Panattoni, jedną z ciekawszych – „Panattoni Park Gorzów Wielkopolski to niezwykle atrakcyjne miejsce na magazynowej mapie Polski. To Zachód Polski i bezpośrednie sąsiedztwo z Niemcami, które interesują się województwem lubuskim i lokują w nim swoje inwestycje, tym samym poszerzając swoją działalności na inne rynki. To również wspaniała lokalizacja dla rodzimych przedsiębiorstw, skoncentrowanych na rozwoju biznesu w zachodniej Europie”.

W uroczystości rozpoczęcia budowy Panattoni Park Gorzów Wielkopolski uczestniczyli nie tylko przedstawiciele dewelopera i władz miejskich, ale i pierwsi najemcy – Omnipack oraz Logoplaste Polska, którzy zajmą łącznie ponad 10 000 m kw.

Omnipack dostarcza kompleksowe rozwiązania w zakresie usług fulfillmentowych dla sektora e-commerce, a w Panattoni Park Gorzów Wielkopolski wynajął 6,5 tys. m kw. Firma rozwija się niezwykle dynamicznie, a otwarcie nowej przestrzeni magazynowej ma związek z ekspansją usług na rynek europejski. Jak komentuje Rafał Szcześniewski Founder & COO Omnipack: - „Blisko połowa klientów Omnipacku prowadzi biznes międzynarodowy, a my jesteśmy m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji i Czechach” i dodaje: „Lokalizacja w Gorzowie to część naszej strategii na 2020 r, która obejmuje ekspansję międzynarodową. Dzięki otwarciu naszego magazynu przy granicy z Niemcami, będziemy w stanie zaoferować na tym rynku dostawy już na następny dzień roboczy i w cenie bardzo zbliżonej do lokalnych stawek krajowych w Niemczech. To bardzo ważny element przewagi konkurencyjnej, ułatwiający operowanie na europejskim rynku e-commerce”. W transakcji podpisaniu najmu, Omnipac reprezentowany był przez firmę doradczą Cushman & Wakefield.

Drugim najemcą jest Logoplaste, globalny dostawca usług o wartości dodanej i producent sztywnych plastikowych pojemników dla wielu znanych światowych firm konsumenckich. Obecność w gorzowskim parku komentuje Gerardo Chiaia, CEO Logoplaste „Nasza nowa powierzchnia w Panattoni Park Gorzów Wielkopolski, o metrażu ponad 3700 m kw., wzmacnia obecność Logoplaste Polska w kraju. Inwestycja stanie się ważnym HUBem logistycznym dla nas i dla naszych klientów. Założona w 1976 r. firma jest pionierem wewnętrznego modelu produkcji, który znacznie ogranicza emisje CO2 z transportu i opakowań wtórnych oraz przyczynia się do poprawy ogólnego wpływu na środowisko ze strony łańcucha dostaw klientów. W transakcji najemcę reprezentowała agencja nieruchomości JLL.

Panattoni Park Gorzów Wielkopolski to kolejny projekt dewelopera w województwie lubuskim, wzdłuż drogi ekspresowej S3. W tym regionie firma zrealizowała przede wszystkim obiekty produkcyjne, ale także dwa, nowoczesne centra dystrybucyjne w Zielonej Górze. Gorzowskie centrum logistyczne o powierzchni blisko 70 000 m kw. zaprojektowano w ramach dwóch budynków, dostosowanych do potrzeb klientów z różnych branż. Hale wyposażone są w nowoczesne doki rozładunkowe, bramy z poziomu „0”, a także przestronne biura z możliwością indywidualnej aranżacji. Inwestycja będzie spełniać kryteria certyfikatu BREEAM na poziomie VERY GOOD.
Panattoni Park Gorzów Wielkopolski jest zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, 7 km od centrum miasta, w pobliżu S3, na trasie ze Szczecina do autostrady A2.

 

Źródło: Panattoni