Spedimex podpisał umowę dotyczącą 3588 m2. To kolejna już umowa firmy logistycznej w Poznaniu. Wcześniej – bo w listopadzie 2020 r. firma zdecydowała się na przedłużenie swojej umowy najmu na ponad 9,5 tys. m2 powierzchni magazynowej i biurowej, w dwóch centrach logistycznych należących do Tristar – w Gdańsku i Poznaniu. 

 

„Długofalowe relacje z naszymi klientami są dla nas szczególnie ważne. Ta umowa to właśnie efekt budowania takich relacji opartych na zaufaniu i orientacji na potrzeby naszych najemców. Spedimex bardzo dynamicznie się rozwija i w przyszłości będzie zapewne poszukiwał nowych przestrzeni magazynowych. W takich przypadkach chcemy być pierwszym wyborem dla naszych partnerów” - mówi  Urszula Rasmussen, Head of Industrial Leasing, White Star Real Estate.

 

Park przemysłowo-magazynowy Tristar Poznań położony jest zaledwie 11 km od centrum miasta oraz  blisko jednego z najstarszych w Polsce portów lotniczych Poznań-Ławica, z którym łączy ją 5-kilometrowa trasa ul. Bukowską. W pobliżu znajduje się również Zachodnia Obwodnica Poznania, prowadząca do autostrady A2. W obrębie Tristar Poznań znajdują się dwa nowoczesne budynki klasy A, oferujące łącznie około 35,5 tys. m2 powierzchni. 

 

„Usługi logistyczne obecnie bardzo dynamicznie się rozwijają. Chcąc się rozwijać potrzebujemy dobrze zlokalizowanych powierzchni magazynowych, co dzięki doskonałej lokalizacji oferuje Tristar Poznań. Tristar z uwagi na wcześniejszą współpracę zna nasze potrzeby, dzięki czemu udało się szybko i sprawnie zamknąć nową umowę i wypracować optymalne dla obu stron warunki współpracy” – mówi Michał Wochna, Dyrektor Operacyjny Spedimeksu.

 

Umowa z firmą Spedimex, to kolejna transakcja zawarta między Tristar a dotychczasowymi najemcami.  W ciągu ostatnich 18 miesięcy Tristar odnowił szereg umów najmu, które łącznie obejmują 94 tys. m2 powierzchni magazynowej. W maju br. firma No Limit przedłużyła najem powierzchni w Tristar Grodzisk. Z kolei w listopadzie ub.r. na kontynuację współpracy zdecydował się Inter Cars, który pozostał w Gdańsku. Wcześniej podobne decyzje podjęły m.in. spółki LPP w Gdańsku, i Sigolables, Nagel Polska, czy Ruch we Wrocławiu. 

 

Tristar to wspólny projekt typu joint venture EPISO 4 i White Star Real Estate, który powstał w 2018 roku i jest ukierunkowany na inwestowanie oraz posiadanie nieruchomości logistycznych klasy A. Portfolio obejmuje obecnie 5 lokalizacji w Polsce, w tym parki magazynowo-logistyczne w pobliżu Poznania, Wrocławia, Katowic, Gdańska oraz w Grodzisku Mazowieckim, których całkowita powierzchnia to prawie 162 000 mkw. Wszystkimi nieruchomościami zarządza White Star Real Estate.