Kujawsko-pomorski rynek nieruchomości przemysłowych stał się w ostatnich latach jednym z najszybciej rozwijających się w Polsce, a jego obecne zasoby wynoszą ponad 800 000 m2. Panattoni oddał już do użytku około 450 000 m2, budując centra w Bydgoszczy, Grudziądzu i Toruniu, gdzie deweloper właśnie skomercjalizował w całości dwubudynkowy kompleks o powierzchni 35 600 m2. Firmy kurierskie, spożywcze oraz globalni operatorzy logistyczni wybrali Panattoni Park Toruń i właśnie te dwie ostatnie branże łączy firma Stork, która jest największym najemcą inwestycji i powiększyła swoją powierzchnię w kompleksie do 11 150 m2. Operator logistyczny prowadzi z parku operacje dla trzech klientów z branży spożywczej, która jest jednym z sektorów, w których firma się specjalizuje.

"Kolejny w pełni skomercjalizowany park na Kujawach świadczy o ogromnym potencjale tego rynku. Fakt, że komercjalizacja została zakończona rozbudową również doskonale obrazuje rozwój Stork w tym regionie. Co więcej, po raz kolejny udowodniliśmy, że wysoki standard naszych budynków, obejmujący także ich zrównoważone budownictwo, znakomicie odpowiada na potrzeby naszych klientów i ich politykę" - mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, Dyrektor Zarządzający w Panattoni.

"Doskonała lokalizacja Panattoni Park Toruń obok węzła autostradowego w Lubiczu pozwoliła nam wzmocnić naszą działalność w regionie i skutecznie wspierać naszych klientów w obsłudze rynku Europy Wschodniej. Nasz rozwój i rosnące wolumeny w naturalny sposób wymusiły na nas zajęcie większej powierzchni, więc ekspansja była kolejnym oczywistym krokiem, zwłaszcza gdy mieliśmy sprawdzoną lokalizację" - mówi Bartosz Michalski Prezes Zarządu Stork i dodaje: "Proces ten znacznie ułatwiło partnerskie podejście Panattoni, ponieważ reagowali na zmiany sytuacji rynkowej, proponując najlepsze z punktu widzenia klienta rozwiązania."

Panattoni Park Toruń znajduje się w pobliżu węzła Lubicz i niedaleko autostrady A1, która biegnie od północnego wybrzeża Polski do jej południowej granicy. Znajduje się również w pobliżu przyszłej drogi ekspresowej S10, która jest w budowie pomiędzy Szczecinem a regionem warszawskim. Lokalizacja na Kujawach oznacza również, że dojazd do Portu Gdańskiego, jednego z największych portów w Europie, zajmuje mniej niż dwie godziny. Wraz z lokalizacją, Panattoni Park Toruń korzysta również z rozwiązań, które czynią go bardziej ekologicznym i poprawiają samopoczucie jego użytkowników. Są to m.in. tereny zielone, udogodnienia dla rowerzystów oraz stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Kompleks składa się z dwóch budynków, jednego o powierzchni 19 910 m2 i drugiego o powierzchni 15 700 m2.

Panattoni stale rozwija swoje kujawsko-pomorskie portfolio. Deweloper rozpoczął między innymi prace nad kompleksem Panattoni Park Bydgoszcz IV, którego docelowa powierzchnia zabudowy wyniesie 110 000 m2. W mieście i okolicach firma oddała już do użytku ćwierć miliona m2, a w budowie pozostaje około 230 tys. m2. Dodatkowo w trakcie realizacji jest Panattoni Park Grudziądz, który docelowo będzie miał powierzchnię 70 000 m2.

Źródło: property-forum.eu