Warsaw Corporate Centre istnieje od 1993 roku, inwestorem była spółka Golub Raczkiewicz Epstein. Łączna powierzchnia najmu to prawie 8,7 tys. mkw. powierzchni najmu na 9 kondygnacjach. Najemcami są m.in. takie firmy, jak Danska Bank, Broadway Malyan czy OSTC. Biurowiec zlokalizowany jest na rogu Emilii Plater i Nowogrodzkiej.
 
- To wysokiej jakości akwizycja dla funduszu VCERP. W ciągu ostatnich miesięcy poszukiwaliśmy dobrych okazji na środkowoeuropejskim rynku biurowym, w szczególności w Warszawie i Pradze - komentuje Karol Pilniewicz, Head of Central Europe w Valad Europe.
 
- To dobry początek roku na rynku inwestycyjnym w segmencie nieruchomości biurowych. Szereg transakcji jest już na zaawansowanym etapie, a kolejne projekty biurowe mogą liczyć na zainteresowanie inwestorów. Sprzedaż Warsaw Corporate Center to zwieńczenie owocnej, dziewięcioletniej pracy MEAG nad tą nieruchomością, a ostatnie sukcesy w obszarze najmu to pomyślna prognoza dla inwestycji zrealizowanej przez Valad - dodaje ze swej strony Leon Ballard, dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych Nieruchomości Biurowych, JLL.
 
Valad kupił nieruchomość poprzez fundusz VCERP. To projekt uruchomiony w 2014 roku i dysponujący 200 mln euro wkładu własnego na inwestycje w sektorze handlowym w Środkowej Europie.
 
Valad zarządza obecnie nieruchomościami o łącznej wartości 5,3 mld euro poprzez 27 funduszy inwestycyjnych.