Deweloper właśnie podpisał kolejną umowę z W.P.I.P. na rozbudowę centrum logistycznego MLP Poznań West w Dąbrówce. W ramach nowego kontraktu GW zrealizuje ponad 43 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni. Hale powstaną zgodnie z najnowocześniejszymi trendami panującymi na rynku nieruchomości magazynowych. Inwestycja będzie spełniać wymagania certyfikacji BREEAM.

Centrum logistyczne MLP Poznań West w Dąbrówce powstało w 2019 roku, wszystkie obiekty zostały wybudowane przez poznańską spółkę W.P.I.P. Pierwsza hala o powierzchni 8,8 tys. mkw. z sortownią i magazynem cross-dock dla spółki InPost została uruchomiona w 2019 roku, druga hala produkcyjno-magazynowa obejmująca 12 tys. mkw. w 2020 roku, a aktualnie dobiega końca budowa trzeciej hali o łącznej przestrzeni blisko 8,5 tys. mkw., która będzie wyposażona w mroźnię z zaawansowaną technologicznie komorą szybkiego zamrażania.

Obecnie deweloper powierzył spółce W.P.I.P budowę kolejnych dwóch obiektów o powierzchni ponad 43 tys. mkw. Prace budowlane ruszają już w lipcu, a zakończenie ich zaplanowane jest na I kwartał 2022 roku.

Jest to już siódma wspólna realizacja W.P.I.P. i MLP Group. Oprócz projektu MLP Poznań West, generalny wykonawca zbudował dla dewelopera obiekt w Gliwicach, Mokronosie i w Koninku – łącznie na koniec I kwartału 2022 W.P.I.P. dostarczy MLP Group prawie 90 tys. mkw.

– Nasze centrum logistyczne MLP Poznań West w Dąbrówce cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem najemców z Polski, jak i  z zagranicy. Nie boimy się tu budowania spekulacyjnego. Jesteśmy przekonani, że zanim budowa dobiegnie końca, cała wolna przestrzeń zostanie wynajęta. Stawiamy na wysoką jakość dlatego współpracujemy z uznanymi i sprawdzonymi partnerami biznesowymi. Po raz kolejny powierzamy nasz projekt MLP Poznań West firmie W.P.I.P. Ten Generalny Wykonawca dał się poznać jako spółka niezwykle nowoczesna i elastyczna, potrafiąca dostosować się do naszych wymagań i potrzeb na każdym etapie realizacji – powiedział Radosław T. Krochta Prezes Zarządu w MLP Group S.A.

W.P.I.P. jest dynamicznie rozwijającym się rodzinnym przedsiębiorstwem zajmującym się projektowaniem i generalnym wykonawstwem budynków magazynowych, produkcyjnych i biurowych, w tym typu smart building. Jest również ekspertem w budowaniu i wyposażaniu obiektów przemysłowych zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.

Wszystkie istniejące obiekty w centrum logistycznym MLP Poznań West uzyskały certyfikat BREEAM in Use International. Oznacza to, że budynki wznoszone są zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz że w cyklu użytkowania będą przyjazne dla środowiska naturalnego, ale także dla osób z niego korzystających. Certyfikacja BREEAM jest obecnie jedną z najczęściej stosowanych metod oceny budynków, pod względem ekologiczności oraz funkcjonalności.

– Ogromnie cieszy nas zaufanie MLP Group i kolejna wspólna realizacja. Każda inwestycja przynosi nowe wyzwania, które sprawnie podejmujemy dzięki partnerstwu i wzajemnemu zrozumieniu. Przyjęty kierunek budowania w sposób nowoczesny z wykorzystaniem BIMu, zrównoważony oraz stosowanie rozwiązań ekologicznych, to nasz wspólny cel. Wiemy, jak istotne jest sprawne odpowiadanie na potrzeby klienta – zarówno dewelopera, jak docelowego najemcy, by cały proces inwestycji i późniejsze użytkowanie obiektu były satysfakcjonujące dla nas wszystkich – powiedział Janusz Signetzki, Wiceprezes Zarządu W.P.I.P.

Nowoczesne centrum dystrybucyjne MLP Poznań West to kompleks zlokalizowany po zachodniej stronie Poznania, obok drogi ekspresowej S11 i zaledwie 7 km od skrzyżowania autostrady A2 i trasy S11. Centrum skierowane jest przede wszystkim do firm z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji. Projekt MLP Poznań West docelowo dostarczy ok. 133 tys. mkw. najnowocześniejszej przestrzeni magazynowo-biurowej.