City Logistics Warsaw III – profesjonalizm i kosmetyka w jednym! Planowana inwestycja Panattoni City Logistics Warsaw III z pierwszym najemcą. Jest nim firma Trena Sp. z o. o. prowadząca sprzedaż za pośrednictwem sklepów internetowych profesjonalnych kosmetyków oraz akcesoriów do pielęgnacji i stylizacji włosów, makijażu oraz specjalistycznej pielęgnacji twarzy i ciała. W nowej inwestycji dewelopera przedsiębiorstwo wynajęło 9 000 m kw. – 7000 m kw. przeznaczone zostanie na magazynowanie i konfekcjonowanie, zaś na pozostałych 2000 m kw. zaplanowano powierzchnie socjalno-biurowe. Trena Sp. z o. o. prowadzi sprzedaż na terenie całej Europy, w swoim asortymencie posiada 7100 produktów blisko 100 marek kosmetycznych.

Wybór City Logistics Warsaw III położonego tuż przy zachodniej części Ekspresowej Obwodnicy Warszawy był strategiczną decyzją dla firmy, którą komentuje Grzegorz Hryciuk – Prezes Zarządu: „Grono naszych klientów to salony urody, atelier fryzjerskie, gabinety kosmetyczne zlokalizowane na terenie całej Europy, zaś nasz drugi filar stanowią klienci detaliczni. Rynek e-commerce oczekuje od nas natychmiastowej reakcji realizacji zamówień, dlatego usytuowanie stanowi jeden z najważniejszych czynników determinujących strategicznie nasze miejsce funkcjonowania w perspektywie dynamiki rynku kosmetycznego, a co za tym idzie – dotrzymania mu tego kroku przez naszą Spółkę. City Logistics Parks skomunikowany jest optymalnie - sąsiadując z trasą A2- daje możliwość rychłego dojazdu do każdej z części nie tylko Polski, ale i Europy. W przypadku popularnych brandów kosmetycznych to właśnie czas oczekiwania na przesyłkę w dużej mierze warunkuje wybór dystrybutora. Nie mniej ważnym aspektem wyselekcjonowania tego miejsca jest także towarzysząca mu komunikacja miejska, która zapewni komfort przemieszczania niezmotoryzowanym pracownikom naszego zespołu. Oba te aspekty predestynowały City Logistics Parks jako najwłaściwsze dla prowadzenia naszego biznesu.

Konsekwencja. Panattoni konsekwentnie rozwija portfolio inwestycji w ramach konceptu City Logistics Parks. Najnowszy obiekt - City Logistics Warsaw III - będzie już trzecim miejskim parkiem logistycznym w Warszawie i siódmym w Polsce. W kraju deweloper zrealizował 153 000 m kw. m in. lokując swoje inwestycje również w Łodzi i Wrocławiu, a planach ma drugie tyle. Parki dedykowane logistyce miejskiej i SBU rozwijane są przez Panattoni również w Niemczech – w berlińskiej Spandau powstają trzy budynki o łącznej powierzchni 15 000 m kw. Jak komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni Europe „Magazyny w miastach to już nie trend a realna potrzeba widoczna na całym świecie. Jest ona generowana chociażby przez dynamiczny rozwój branży e-commerce, a także urbanizację i stopniowe przesunięcie zamieszkania ludności z obszarów wiejskich na miejskie - wg. raportu ONZ obecnie 55% światowej populacji mieszka na obszarach miejskich, a odsetek ten ma wzrosnąć do 68% do 2050 r.”. i dodaje: „Widząc ogromną potrzebę rozwoju logistyki miejskiej, Panattoni konsekwentnie rozwija koncept i będzie obecny z nim we wszystkich krajach, gdzie prowadzimy lub będziemy prowadzić działalność deweloperską”.

City Logistics Warsaw III to dwa nowoczesne budynki o powierzchni 25 000 m kw. i minimalnych modułach o metrażu 1200 m kw. Dzięki elastycznym warunkom ich kształtowania, powstałe powierzchnie mogą być wykorzystywane na magazynowanie, sortowanie i konfekcjonowanie. Inwestycja powstanie w granicach miasta, przy ul. Przyparkowej, tuż przy S8 i zaledwie 800 m od węzła Warszawa Zachód łączącego S8 z drogą krajową 92. Będzie spełniać kryteria certyfikacji BREEAM, a pierwsi najemcy będą mogli wprowadzić się do parku już w maju 2020 r.

 

Źródło: Panattoni