Nowy park logistyczno-produkcyjny zlokalizowany jest przy zjeździe z autostrady A1 na ul. Brzezińską, która jednocześnie prowadzi do centrum Łodzi. Dzięki temu, że projekt ma już przygotowane prawomocne pozwolenie na budowę, prace ziemne przy pierwszym z budynków powinny się rozpocząć w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Powierzchnia w naszej najnowszej inwestycji w Łodzi będzie dostosowana zarówno do potrzeb najemców produkcyjnych jak i logistycznych. Obok dużych modułów, chcemy zaoferować również powierzchnie dla lokalnych przedsiębiorców. (...) Podobnie jak wszystkie nasze inwestycje, również ta najnowsza będzie opracowana z wykorzystaniem tzw. zielonych rozwiązań, co potwierdzi certyfikat BREEAM na poziomie co najmniej Very Good – mówi Bartosz Szewczyk, managing partner w White star Real Estate.

Park logistyczno-przemysłowy będzie wyposażony w ramach standardowego wykończenia min. w nowoczesne oświetlenie LED-owe, czujniki obecności w częściach wspólnych powierzchni biurowej, a na zewnątrz budynków w czujniki zmierzchu oraz wzmocnienie konstrukcji dachu w celu umożliwienia montażu paneli fotowoltaicznych.

Nowa inwestycja White Star Logistics jest efektem umowy ze spółką Quantum A1, a przy transakcji doradzały kancelarie prawne: Argon Legal oraz Sadkowski i Wspólnicy.