Złotoryja przeżywa od kilku miesięcy prawdziwy inwestycyjny boom - to najchętniej wybierane miejsce do inwestowania w legnickiej strefie w zeszłym roku. To już 141. zezwolenie wydane na terenie LSSE. 

 

- Oferta Złotoryi była przygotowana perfekcyjnie, a współpraca z lokalnym samorządem i strefą układała się fantastycznie od samego początku. Firma Borgers jest solidnym pracodawcą, który na przestrzeni 150 lat swojego istnienia nigdy nie zamknął żadnego swojego zakładu. Jesteśmy też uznawani za jednego z najlepszych niemieckich pracodawców – powiedział Werner Borgers, prezes zarządu koncernu Borgers AG.

 

Borgers AG zajmuje się produkcją wyrobów dla przemysłu motoryzacyjnego. Koncern jest dostawcą m.in. obić siedzeń samochodowych, podsufitek oraz elementów tłumiących do wnętrz pojazdów. Borgers Polska sp. z o.o. jest pierwszą inwestycją niemieckiej grupy Borgers AG w Polsce.

Firma ma swoje oddziały w Niemczech (jego siedziba główna mieści sięw Bocholt), Belgii, Czechach, a także w USA (2 zakłady) i w Chinach (3 fabryki), co daje łącznie 24 lokalizacje na całym świecie. Zatrudnia ok. 6 tys. pracowników, zaś roczny obrót całej grupy to ponad 700 mln euro. Do największych odbiorców firmy należą Volkswagen Group, BMW, Volvo, GM, Daimler i PSA Peugeot-Citroen.