Budowa centrum logistycznego MLP Poznań West nabiera tempa. W miniony piątek nastąpiło uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego. Docelowa powierzchnia obiektów magazynowych na terenie parku wyniesie 83 tys. m2 . Obecnie powstaje pierwszy obiekt przeznaczonego dla firmy InPost, którego przekazanie do użytkowania planowane jest w trzecim kwartale br. Operator logistyczny wynajął 8,5 tys. m2 powierzchni wyposażonej w najnowocześniejszy sprzęt z zakresu technologii logistycznych. W obiekcie będzie mieścił m.in. magazyn typu cross-dock, umożliwiając sprawny przeładunek i kompletowanie przesyłek oraz nowoczesne powierzchnie biurowe i socjalne.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele inwestora, generalnego wykonawcy oraz władz samorządowych. Firmę MLP Group, będącej właścicielem parku Poznań West, reprezentował Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Radosław T. Krochta, a firmę InPost – Dariusz Lipiński, Wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych. Z ramienia firmy W.P.I.P., pełniącej funkcję Generalnego Wykonawcy, uroczystość zaszczycił Wiceprezes Zarządu Janusz Signetzki. Z kolei lokalny samorząd reprezentował Wicestarosta Poznański Tomasz Łubiński oraz Wójt Gminy Dopiewo Adrian Napierała.

Podczas uroczystości Radosław T.Krochta, Prezes i Dyrektor Generalny MLP Group podkreślił: „Naszym strategicznym celem jest rozwijanie parków logistycznych w najbardziej popularnych regionach magazynowych. Szczególną wagę przykładamy za każdym razem do ścisłej współpracy z najemcami już od momentu projektowania obiektów. W efekcie powstające nowoczesne powierzchnie spełniają indywidualne wymagania klientów i są dopasowane do prowadzonej przez nich działalności. Takie podejście jest doceniane na rynku i pozwala nam na dynamiczny wzrost skali działania. MLP Poznań West to nasza kolejna inwestycja w Wielkopolsce. Bardzo jestem zadowolony ze współpracy z firmą InPost. Mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli powitać kolejnych najemców w naszym parku w Dąbrówce” - powiedział.

Dariusz Lipiński, Wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych z firmie InPost podsumował: „Otworzenie nowej lokalizacji na rynku poznańskim pozwoli firmie InPost na dalszą ekspansję oraz umocnienie pozycji rynkowej. Dynamicznie rozwijamy sieć Paczkomatów oraz usług kurierskich. Nowy magazyn i sortownia zapewnią sprawną obsługę naszych klientów w Poznaniu i okolicach. Lokalizacja i czas potrzebny na realizację tej inwestycji były kluczowe przy podejmowaniu decyzji o wyborze oferenta”.

„Przed nami budowa nowoczesnego magazynu o powierzchni 7.500 metrów kwadratowych i wysokości 12 metrów, z dwunastoma dokami przeładunkowymi z dwukondygnacyjnym, tysiącmetrowym budynkiem biurowym oraz ponad 20.000 metrów kwadratowych dróg wewnętrznych, parkingów i placów manewrowych. Inwestycję planujemy zrealizować w cztery miesiące i zapewniam, że dotrzymamy tego terminu. Mamy bardzo duże doświadczenie w zakresie budowy obiektów magazynowych.” – zaznaczył Janusz Signetzki, Wiceprezes Zarządu firmy W.P.I.P.

Tomasz Łubiński, Wicestarosta Poznański oraz Adrian Napierała, Wójt Gminy Dopiewo zaakcentowali, że gmina Dopiewo, w której znajduje sie Dąbrówka, zmienia swój charakter i przyciąga wielu inwestorów. Jednocześnie władze Gminy przykładają znaczną uwagę do zasad zrównoważonego rozwoju. Rozwój gospodarczy idzie w parze z zachowaniem walorów przyrodniczych środowiska naturalnego. Podkreślono, że Dopiewo zajmuje drugie w Polsce pod względem przyrostu liczby mieszkańców wg prognoz sporządzonych do 2030 roku. Park MLP Poznań West zlokalizowany jest w pobliżu Poznania, od zachodniej strony miasta. Centrum logistyczne jest bardzo dobrze skomunikowane z Poznaniem i całym krajem. Tuż przy parku przebiega droga ekspresowa S11 (węzeł Dąbrówka), a do autostrady A2 jest tylko 3,5 kilometra. W pobliżu znajduje się również otwarta we wrześniu 2017 r. roku trasa S5 łącząca Poznań z Wrocławiem. Jednocześnie MLP Poznań West znajduje się w bardzo bliskiej odległości od podpoznańskiego lotniska Ławica. Doskonała lokalizacja MLP Poznań West jest atrakcyjna dla różnych aktywności biznesowych.

 

 

Źródło: MLP Group