Nowo zawarta umowa joint venture umożliwi trzem firmom połączenie ich specjalistycznej wiedzy przy realizacji projektu MFC – 7R City Flex Warsaw Airport I, jeszcze w 2019 r.

– Lokalizacja działki w pobliżu lotniska idealnie wpisuje się w koncept programu 7R City Flex Last Mile Logistics. Dzięki współpracy z naszymi partnerami jesteśmy gotowi do rozpoczęcia budowy. Połączenie naszego know – how dotyczącego etapu budowy i komercjalizacji, kompetencji DIL Polska w zakresie zarządzania projektem oraz doświadczenia MF Capital w zarządzaniu aktywami i inwestycjami przyczyni się do znacznego zainteresowania ze strony rynku i klientów – mówi Bartłomiej Krawiecki, członek zarządu 7R SA.

W ramach MFC – 7R City Flex Warsaw Airport I docelowo może powstać nawet 19 000 mkw. elastycznej powierzchni klasy A, która daje szerokie możliwości dopasowania pod powierzchnię magazynową, serwisową, lekką produkcję, uzupełnioną o wysokiej klasy powierzchnię biurową. Oddanie projektu zaplanowane jest na koniec 2019 r.

– Działkę należącą do MFC – 7R City Flex Warsaw Airport I nabyliśmy w 2015 r. i od tego czasu konsekwentnie pracowaliśmy nad uzyskaniem pozwolenia na budowę. Po uzyskaniu wszystkich formalnych pozwoleń szukaliśmy partnera joint venture, który umożliwiłby nam wykorzystanie niezwykłego potencjału tej lokalizacji. Rozpoczęcie współpracy z 7R było dla nas naturalną decyzją ze względu na ich duże doświadczenie i profesjonalizmmówi Jan Schwarz, dyrektor zarządzający MF Capital.

 

MF Capital (MFC):

MF Capital to niezależny zarządca z obszaru inwestycji i zarządzania aktywami skupiający się wyłącznie na polskim rynku nieruchomości, świadczący szyte na miarę usługi dla zagranicznych i lokalnych inwestorów. Naszą podstawową kompetencją jest proaktywne zarządzanie aktywami, niezależne od stron trzecich. Od 2009 r. budujemy i zarządzamy nieruchomościami o wartości ponad 500 milionów euro.

DIL Polska Baumanagement (DIL):

DIL Polska Baumanagement świadczy usługi w zarządzania procesami inwestycyjnymi w sektorze budowlanym (zarządzanie projektami i usługi inżyniera kontraktu), a także doradztwo techniczne i usługi wyceny nieruchomości. Zakres usług oferowanych przez DIL Polska Baumanagement Spółka z o.o. potrafi sprostać indywidualnym potrzebom każdego klienta: studium wykonalności inwestycji, wycena nieruchomości i środków trwałych, koordynacja wszystkich etapów projektowania i realizacji projektów inwestycyjnych, kontrolowanie, nadzorowanie i zarządzanie projektami, a także pełne zarządzanie projektem w imieniu inwestora.

 

 

Źródło: 7R