Obiekt w Białych Błotach już powstaje. Budowa drugiego, realizowanego w samej Bydgoszczy, rozpocznie się na początku 2022 roku. Na wybór Bydgoszczy i jego okolic wpłynęła m.in. bliskość do klientów w Polsce i na innych okolicznych rynkach. Za lokalizacją inwestycji przemawiały również takie czynniki, jak potencjał pracowniczy regionu oraz położenie w niedalekiej odległości od innych obiektów Zalando w Polsce.

Centrum logistyczne w Bydgoszczy będzie mieć powierzchnię 140 tys. mkw., z uwzględnieniem obiektów biurowych. Liczba zatrudnionych w nim pracowników w perspektywie długoterminowej wyniesie do 3,5 tys. Otwarcie obiektu planowane jest na II kwartał 2023 roku. Centrum logistyczne w Białych Błotach zajmie ponad 100 tys. mkw. Zatrudnienie w nim znajdzie około 800 pracowników. Jego otwarcie przewidziano na marzec 2022 roku.

W obu centrach zostaną wykorzystane proekologiczne rozwiązania. Jest wśród nich m.in. wzmocniona izolacja termiczna budynków, stacje ładowania samochodów elektrycznych, gromadzenie i redystrybucja wody deszczowej. Obiekty powstają zgodnie z założeniami standardu BREEAM na poziomie Excellent.

Inwestycja w Bydgoszczy i jej okolicach pozwoli nam poszerzyć naszą europejską sieć logistyczną oraz wesprzeć rozwój klubu zakupowego Zalando Lounge, który stał się popularny wśród klientów na wszystkich naszych rynkach. Po raz pierwszy będziemy mieć dwa centra logistyczne w jednym mieście, co jest unikalne dla naszej sieci logistycznej – komentuje Martin Rost, starszy wiceprezes offprice w Zalando.

W procesie wyboru lokalizacji oraz uruchomienia projektu inwestora wspierała Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego. Wraz z budową nowych centrów zaplanowane są dodatkowe inwestycje realizowane w porozumieniu z lokalnymi władzami, w tym renowacja i budowa nowych odcinków dróg w pobliżu powstających obiektów Zalando.

Centra logistyczne w Bydgoszczy i Białych Błotach to kolejne inwestycje Zalando w Polsce po obiektach w Gryfinie, Olsztynku i Głuchowie pod Łodzią.