"Wśród rozwijającej się sceny logistycznej w Krakowie obserwujemy rosnącą atrakcyjność lokalizacji Lotniska Balice dla przedsiębiorstw poszukujących nowoczesnych powierzchni o unikalnych cechach. Szybki dostęp do transportu lotniczego i autostrady sprawia, że przedsiębiorcy z branży e-commerce, motoryzacyjnej i dystrybucyjnej widzą tu doskonałe warunki do rozwoju swojego biznesu" - wyjaśnia Joanna Ociepka-Wojciechowska, Regional Leasing Director w 7R. "Nowy magazyn 7R uzupełnia ofertę krakowskiego rynku powierzchni przemysłowych i logistycznych. Naszym celem jest elastyczne dostosowywanie się do zróżnicowanych potrzeb klientów. Zróżnicowana oferta dostosowana do indywidualnych wymagań to atut dla naszych klientów" - dodaje.

Jednym z pierwszych najemców jest hurtownia weterynaryjno-zoologiczna Eskulap. "Strategiczna lokalizacja, nowoczesne technologie i zrównoważone rozwiązania sprawiły, że ta lokalizacja idealnie odpowiada naszym potrzebom. Współpraca z 7R to krok w kierunku efektywności logistycznej i wyraz naszego zaangażowania w zrównoważony rozwój. Jesteśmy przekonani, że nowa przestrzeń pozwoli nam jeszcze sprawniej obsługiwać naszych klientów" - wyjaśnia Katarzyna Dela, Członek Zarządu Eskulap.

7R City Flex Kraków Airport I wykorzystuje szeroki wachlarz ekologicznych rozwiązań. Zainstalowane na dachu panele fotowoltaiczne o mocy 50 kWp pozwalają na efektywne wykorzystanie energii słonecznej. Centralne ogrzewanie biur oparte jest na innowacyjnym systemie VRV, gwarantującym energooszczędność i komfort cieplny. Oświetlenie LED z systemem DALI umożliwia dynamiczną regulację jasności w zależności od potrzeb użytkownika, sprzyjając efektywnemu zarządzaniu zużyciem energii.

Generalnym wykonawcą projektu jest Grupa Antczak, a magazyn jest w trakcie certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent.

źródło:europaproperty.com