Dzięki realizacji tej inwestycji będziemy oferowali w tej lokalizacji łącznie prawie 110 tys. m kw. powierzchni magazynowej. Obecnie jesteśmy jednym z największych właścicieli powierzchni magazynowych w rejonie Trójmiasta, a po dostarczeniu Centrum Logistycznego Gdańsk-Kowale V mamy szansę na stanie się liderem na tym rynku mówi dla serwisu PropertyNews.pl Ryszard Gretkowski, wiceprezes 7R Logistic.

 

Firma zabezpieczyła już pod planowaną inwestycję grunt, pozwali on na dostarczenie jeszcze ponad 20 tys. m kw.

– Docelowo więc park będzie się składał z sześciu magazynów na łącznie ponad 130 tys. mkw. Po dostarczeniu szóstego magazynu, w pełni wykorzystamy teren, który obecnie posiadamy w Kowalach – dodaje Gretkowski. – Przyglądamy się rynkowi i dostępnym pod nowe inwestycje magazynowe terenom. Niewykluczone, że w momencie, kiedy wyczerpiemy potencjał działki, którą posiadamy w Kowalach, nabędziemy kolejny grunt w regionie Trójmiasta  – dodaje wiceprezes.

 

Wybór trójmiejskiej lokalizacji jest nieprzypadkowy, to obecnie jeden z najbardziej obiecujących rynków dla firm logistycznych w Polsce Północnej dzięki świetnemu położeniu geograficznym na skrzyżowaniu kluczowych paneuropejskich korytarzy transportowych a także za sprawą dostępu do dynamicznie rozwijających się portów dalekomorskich.

 

Zapowiada się więc powstanie kolejnych dużych obiektów w trójmieście, na kształt Pomorskiego Centrum Logistycznego.

 

- Nie można zapomnieć o tym, że magazyny znajdujące się w Trójmieście stanowią niezbędne zaplecze dla firm logistycznych, które prowadzą swoje operacja na terenie nie tylko Pomorza, ale i całej północnej Polski. Mamy również coraz więcej zapytań ze strony firm skandynawskich, które z racji niższych kosztów, decydują się wynajmować powierzchnie magazynowe w Trójmieście. W naszym parku logistycznym w Kowalach, powierzchnię wynajmują dwie skandynawskie firmy: JOTUN oraz NEFAB - podsumowuje wiceprezes 7R Logistic.