Trwa budowa 7R Park Wrocław West II. Obecnie prowadzone są prace związane z obudową budynku oraz izolacją dachu. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Kajima Poland.

W przypadku 7R Park Wrocław West II deweloper postawił na innowacyjne rozwiązanie. W budynku zostanie zainstalowany akumulatorowy magazyn energii, który pozwoli na magazynowanie energii elektrycznej wytworzonej przez panele fotowoltaiczne. Jest to rozwiązanie niespotykane w tego typu obiektach. Pozwoli ono na magazynowanie zielonej energii z systemu fotowoltaicznego generowanej w szczycie produkcji. Może być ona wykorzystywana w okresach niższej produkcji energii słonecznej połączonej z jednoczesnym wyższym zapotrzebowaniem na energię elektryczną w budynku. Magazyn energii ma pojemność 200 kWh" - wyjaśnia Piotr Miodek, Head of Construction & Sustainability w 7R.

Dodatkowo, 7R Park Wrocław West II zostanie wyposażony w kolejne rozwiązania mające na celu osiągnięcie znaczącej redukcji emisji operacyjnych budynku. Oprócz systemów grzewczo-wentylacyjnych z wysokowydajnymi pompami ciepła i wentylacją z odzyskiem ciepła, budynek będzie również wyposażony w zaawansowany system zarządzania budynkiem (BMS), energooszczędne oświetlenie LED oraz instalację fotowoltaiczną do produkcji czystej energii. Wszystkie te rozwiązania pozwolą 7R ubiegać się o certyfikat BREEAM na najwyższym poziomie Outstanding.

7R Park Wrocław West II powstaje w Kątach Wrocławskich i będzie miał bezpośrednie połączenie z autostradą A4 (Węzeł Kąty Wrocławskie). Rozwiązania zastosowane w 7R Park Wrocław West II pozwolą na redukcję operacyjnej emisji CO2 o ponad 50% w porównaniu do budynków budowanych zgodnie z warunkami technicznymi określonymi w przepisach budowlanych.

Cały projekt został już wynajęty firmie Yusen Logistics. Najemca zajmie blisko 42 tys. mkw. powierzchni magazynowej i ponad 1 tys. mkw. powierzchni biurowej. Zakończenie budowy 7R Park Wrocław West II planowane jest na drugi kwartał 2024 roku.

źródło:property-forum.eu