DWS, w imieniu jednego ze swoich niemieckich instytucjonalnych funduszy nieruchomości, zakupił w pełni wynajęty magazyn składający się z dwóch budynków o łącznej powierzchni GLA 51 105 m2.                   

"Jesteśmy zachwyceni, że mogliśmy współpracować z DWS przy tak ekscytującym projekcie. Podobnie jak w przypadku pozostałych obiektów 7R, wybór lokalizacji budynku miał dla nas ogromne znaczenie strategiczne. Jest ona również kluczowa dla naszych najemców, nie tylko ze względów biznesowych, ale również ze względu na potrzebę zapewnienia przyszłym pracownikom dogodnego dostępu do miejsca pracy. Bardzo cenimy sobie zrównoważony transport oferowany do lokalizacji, gdyż jest to jeden z istotnych elementów naszej strategii ESG" - mówi Jakub Budych, Senior Transaction Manager, Capital Markets, 7R.

"DWS jest zadowolony z dodania tego aktywa na uznanym rynku logistycznym o silnych podstawach, korzystającym ze zróżnicowanej bazy najemców i odpornym na cykle gospodarcze. Wysoka specyfikacja techniczna budynku umożliwiająca adaptację najemcy oraz bliskość Poznania i kluczowych autostrad pozwala wynajmującemu wspierać i uczestniczyć we wzroście gospodarczym regionu" - powiedział Marek Jakubiak, Head of CEE w DWS.

Magazyn zlokalizowany jest 7 kilometrów od centrum Poznania, w dzielnicy Franowo. Odległość do autostrady A2 wynosi zaledwie 3,5 km. Bliskość osiedla mieszkaniowego pozwala pracownikom dotrzeć do obiektu komunikacją miejską. 7R wybudowali również drogę dojazdową ze ścieżką rowerową, która została połączona z miejskimi ścieżkami rowerowymi. 7R Park Poznań East II posiada już certyfikat BREEAM na poziomie Very Good.   

W procesie transakcji 7R doradzała kancelaria prawna Wolf Theiss.

Źródło: property-forum.eu