Nieruchomość znajduje się przy ulicy Granicznej 3 w Małopolu, około 35 kilometrów od centrum Warszawy, bezpośrednio przy trasie szybkiego ruchu S8, łączącej wiele miast na linii północny-wschód - południowy-zachód Polski. Ta dogodna lokalizacja przyciągnęła wiele firm. W okolicy swoje zakłady produkcyjne bądź magazyny mają np. największy w Polsce producent wypieków Inter Europol, Grodno (centrum dystrybucyjne), dealer pojazdów ciężarowych Volvo i Renault, IVM Chemicals oraz Żabka (planowane centrum dystrybucyjne).

MAN Truck & Bus Center to nowoczesny budynek, oferujący 2 510 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, na którą składają się serwis pojazdów wraz z myjnią, a także 2-piętrowa przestrzeń biurowa. Budynek jest w całości wynajęty firmie MAN Truck & Bus Polska – firmie z grupy Volkswagen, zajmującej się sprzedażą i serwisowaniem pojazdów ciężarowych.

- Ogromnie cieszy nas ta pierwsza w Polsce akwizycja zrealizowana w ramach naszego nowego funduszu SCPI Interpierre Europe Centrale. Centrum MAN w Małopolu idealnie wpisuje się w strategię inwestycyjną funduszu, w ramach której planujemy pozyskiwać nieruchomości z atrakcyjnym najemcą, długą umową najmu, dobrze skomunikowane. Pragniemy zbudować portfel aktywów wysokiej jakości, które będą generowały atrakcyjne zyski – komentuje Anne Schwartz, Managing Director, PAREF Gestion.

Fundusz Interpierre Europe Centrale powstał we wrześniu 2020 roku. Strategia funduszu jest oparta na pozyskiwaniu nieruchomości logistycznych i biurowych w Europie Centralnej, a szczególnie w Polsce, Czechach i na Węgrzech.

- Centrum MAN w Małopolu, wynajęte międzynarodowej firmie z branży pojazdów ciężarowych, to nieruchomość, która oferuje stabilny przychód właścicielowi. Jesteśmy zadowoleni, że zyskała ona uznanie PAREF, którego jednocześnie mieliśmy przyjemność wprowadzić na polski rynek inwestycyjny - komentuje Bartłomiej Krzyżak, Director, Investment w Avison Young w Polsce.

Sprzedający korzystał również z porad prawnych kancelarii SSW, z kolei Dentons doradzał kupującemu.