MLP Group sfinalizowało transakcję z niemieckim bankiem Aareal Bank AG, w ramach której bank zgodził się udzielić pożyczki w wysokości ponad 63,5 mln euro zgodnie z warunkami transakcji. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na refinansowanie istniejących zobowiązań kredytowych Grupy zaciągniętych na realizację projektu MLP Poznań West. Ponadto zostaną wykorzystane na finansowanie kolejnych nowych projektów MLP Group. Umowa pożyczki została zawarta na okres pięciu lat.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z Aareal Bank AG, kolejną instytucją bankową z Niemiec, która przychylnie patrzy na nasz model biznesowy. Zapewni nam to pełną stabilność finansową i możliwość szybkiego rozwoju naszej działalności, umacniając naszą pozycję na rynku europejskim. Doceniamy profesjonalizm i biznesowe podejście Banku. Nasze projekty znajdują przychylność instytucji finansujących, czego przykładem jest ostatnia transakcja" - powiedziała Monika Dobosz, CFO MLP Group S.A.

"Jesteśmy dumni, że mogliśmy reprezentować Aareal Bank AG w tym projekcie i towarzyszyć MLP Group w kolejnej transakcji finansowania portfelowego. Mamy wieloletnie doświadczenie w doradztwie przy kluczowych projektach nieruchomościowych w Polsce i regionie, bazując na naszym doświadczeniu, wiedzy i zrozumieniu potrzeb klientów" - powiedziała Anna Mądra, Partner w Allen & Overy, A. Pędzich sp.k.

MLP Poznań West to centrum dystrybucyjne, obejmujące ponad 140 000 mkw. powierzchni magazynowej, zlokalizowane po zachodniej stronie Poznania, przy drodze ekspresowej S11 i zaledwie 7 km od autostrady A2 i węzła S11. Centrum skierowane jest przede wszystkim do najemców z branży e-commerce, logistycznej, dystrybucyjnej oraz lekkiej produkcji przemysłowej. Docelowo wszystkie budynki będą certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie Very Good lub wyższym, a proces certyfikacji już trwa.

Doradcą prawnym Aareal Bank AG była kancelaria Allen & Overy.

źródło:property-forum.eu