Nowy park magazynowy jest dogodnie zlokalizowany w pobliżu autostrady A4, zapewniając łatwy dostęp do Niemiec i miast w zachodniej Polsce, a także zaledwie 15 km od autostrady A1. Co więcej, park znajduje się zaledwie 60 km od granicy z Czechami. Dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa oznacza, że łatwo jest podróżować do Katowic, oddalonych o około 20 minut jazdy samochodem, a także do innych miast na Górnym Śląsku. Wreszcie, Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach jest również łatwo dostępny.

"Górny Śląsk to niezwykle atrakcyjny rynek, który utrzymuje silną pozycję w sektorze magazynowym od samego początku jego rozwoju w Polsce. Szczególnie cenimy sobie ogromny potencjał tej lokalizacji, jej infrastrukturę oraz bogaty kapitał ludzki. Te czynniki przyciągają firmy, które chcą prowadzić działalność w tym regionie i rozwijać się. Mamy nadzieję, że nasze inwestycje pomogą im w dalszym rozwoju na tym rynku, jednocześnie oferując najemcom najlepsze warunki dla ich działalności" - powiedział Jarek Wnuk, dyrektor zarządzający Accolade w Polsce.

Park magazynowy w Rudzie Śląskiej będzie składał się z dwóch budynków położonych na 13,5-hektarowej działce. Większość powierzchni magazynowej w pierwszym z nich została już wynajęta firmie Regesta, świadczącej usługi logistyczne, a obiekt został dostosowany do potrzeb tego klienta. Podobnie jak wszystkie nowe inwestycje w portfolio Accolade, będzie on posiadał certyfikat BREEAM na poziomie minimum "Excellent".

Według raportu JLL "Rynek magazynowy w Polsce, 1H 2023", Górny Śląsk jest drugim co do wielkości rynkiem magazynowym w Polsce, zaraz po Warszawie. Region pozostaje najbardziej poszukiwaną destynacją z prawie 400 000 mkw. podpisanych umów, co stanowi 20% powierzchni całego kraju. Kluczowym czynnikiem rozwoju sektora magazynowego na Górnym Śląsku jest wykwalifikowana kadra techniczna. Istotną rolę odgrywa również dogodna lokalizacja i doskonałe połączenia drogowe z resztą Polski, a także z Europą Zachodnią i Środkową.

Accolade posiada już jeden park magazynowy na Górnym Śląsku, zlokalizowany w Częstochowie. Inwestor zdecydował się na realizację kolejnego projektu przede wszystkim ze względu na lokalizację i atrakcyjne czynniki tego regionu.

źródło:property-forum.eu