- Nasze inwestycje są zawsze bardzo skrupulatnie dobierane. Region aglomeracji szczecińskiej dzięki świetnej lokalizacji, rozbudowanej sieci połączeń kolejowych, lotniczych, jak i portom morskim to kluczowy dla branży logistycznej region w Polsce. Dzięki swojemu położeniu przyciąga inwestorów ze Skandynawii i Europy Zachodniej, którzy otwierają tu swoje oddziały. Lokalny samorząd pozostaje otwarty na potrzeby biznesu i wpiera wiele inicjatyw. Doskonałym dowodem są dwa przystanki Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, które powstaną w pobliżu naszej nowej inwestycji magazynowo-przemysłowej w Goleniowie, co znacznie ułatwi najemcom rekrutację pracowników. Potencjał regionu dotyczący branży logistycznej potwierdzają statystyki najmu, które notujemy nieopodal w Panattoni Park Szczecin  – mówi Michał Białas, Country Head, Poland w Accolade.

Goleniów, wraz z pobliskim portem lotniczym dedykowanym do obsługi aglomeracji szczecińskiej, to jeden z najdynamiczniej rozwijających się regionów w Polsce. W rankingu Finansowym Samorządu terytorialnego w Polsce za 2019 r., Goleniów w swojej kategorii zajął 38. miejsce1 na 628 sklasyfikowanych gmin. Region znajduje się również wysoko w zestawieniach dotyczących najbogatszych gmin w Polsce2. Pobliski Szczecin jest również dużym ośrodkiem badawczo-rozwojowym i akademickim z 25 uczelniami wyższymi i 45 tys. studentów.

Wskaźnik wynajętej powierzchni w należącym do Accolade Panattoni Park Szczecin wynosi obecnie 99,2 proc., co jest doskonałym wynikiem na tak konkurencyjnym rynku. Firma ma również plany dotyczące dalszej, lokalnej ekspansji. Obok drugiego etapu Panattoni Park Szczecin Airport w Goleniowie, który podobnie jak pierwszy będzie liczył ok. 30 tys. m2, planowana jest rozbudowa parku Panattoni Park Szczecin, położonego w granicach administracyjnych Szczecina z obecnych 183,3 tys. m2 do ponad 220 tys. mkw. w kolejnych latach.

- Grupa Accolade realizuje nie tylko nowe projekty, ale także aktywnie wspiera przebudowę terenów poprzemysłowych, którym nadaje nowy kształt i dzięki rewitalizacji udostępnia do użytku dla sektora przemysłowego. Nasza pierwsza inwestycja w rejonie szczecińskim - Panattoni Park Szczecin jest przykładem właśnie takiego podejścia do inwestycji. Dzięki dobrej lokalizacji, infrastrukturze i ciekawym projektom możemy przyciągnąć globalne koncerny, takie jak DHL, z korzyścią dla naszych inwestorów, ale również lokalnej i krajowej gospodarki. Wpływ ten widać w postaci kolejnych inwestycji na lotnisku w Goleniowie, gdzie rozbudowywany jest terminal cargo jak i po rozwoju portów morskich w tym regionie – dodaje Michał Białas.

Porty w Szczecinie i Świnoujściu w 2018 r., odnotowały wzrost obsłużonych przeładunków o 12,5% w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, zamykając ten przedział czasowy wynikiem 28,6 mln ton obsłużonych towarów. Jak wynika z informacji Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście rok 2019 był również udany i udało się przekroczyć granicę 30 mln ton obsłużonych przeładunków.

- Należy pamiętać, że porty w Szczecinie i Świnoujściu to także porty tranzytowe dla rynku Czeskiego i Słowackiego, które konkurują z Hamburgiem i Bremą o obsługę tej części rynku. Jak widać na podstawie wyników i rosnącego zapotrzebowania na powierzchnie magazynowe w regionie, nie stoją w tej walce na straconej pozycji - podsumowuje Country Head, Poland w Accolade.

Działka, na której powstanie Panattoni Park Szczecin Airport położona jest na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego obok autostrady A6 (Szczecin - Berlin) i A3 (Szczecin-Wrocław). W pobliżu znajdują się linie autobusowe, a na dworzec kolejowy samochodem można dotrzeć w zaledwie 10 min. W ramach nowej inwestycji powstanie ok. 29 tys. m2 elastycznej powierzchni przemysłowej klasy A oraz ok. 1,5 tys. mkw. pomieszczeń biurowych.

Zdrodło - propertynews.pl