Część parkingu GLP Wrocław IV Logistics Centre została niedawno pokryta kostką brukową o właściwościach antysmogowych. Jej producent, firma Libet wykorzystuje specjalny składnik zawierający dwutlenek tytanu. Pod wpływem słońca redukuje on stężenie szkodliwych cząstek tlenku azotu w powietrzu, pochodzących np. ze spalin samochodowych, o ponad jedną trzecią. Tlenki azotu zostają utlenione do nieszkodliwej postaci, a następnie wypłukane przez opady atmosferyczne. W ten sam sposób zostają usunięte zabrudzenia zalegające na powierzchni betonu, takie jak aerozole, tłuszcze, oleje czy pyły.

GLP Wrocław IV Logistics Centre znajduje się w granicach Wrocławia. Działają tu m.in. dostawcy sektora motoryzacyjnego, tacy jak Gestamp czy Dongshin. Na miejscu znajdują się biura.

Nasi klienci coraz częściej biorą pod uwagę czynniki związane z ochroną środowiska i zdrowia pracowników. Na tej postawie modyfikują swoje łańcuchy dostaw oraz korzystają z infrastruktury, która pozwala im ograniczać emisję CO2 i osiągać cele w zakresie zrównoważonego rozwoju. Z myślą o nich oraz lokalnej społeczności, chętnie sięgamy po innowacyjne technologie – tłumaczy Magdalena Warzyńska, property manager w GLP, zarządzająca centrum logistycznym.

Użytkownicy parku mogą korzystać z innych rozwiązań wpisujących się w strategie ESG, np. ograniczyć zużycie energii elektrycznej m.in. dzięki zastosowaniu oświetlenia LED i licznych świetlików dachowych.