Według prognoz w Europie przychody ze sprzedaży internetowej w branży modowej mogą przekroczyć 365 mld USD w 2025 roku, przy kwocie ponad dwukrotnie niższej w 2020 roku . W rozwoju segmentu ważną rolę odgrywa Polska, a szczególnie zachodnia część kraju, która staje się hubem dla modowego e-handlu całej zachodniej Europy, a szczególnie Niemiec. Potwierdza to Panattoni. Deweloper rusza z budową Panattoni Park Sulechów III, który w całości został wynajęty przez firmę BestSecret, właściciela odzieżowego sklepu internetowego o tej samej nazwie, dostarczającego towary do 27 krajów w Europie. Przedsiębiorstwo wynajęło 88 500 m kw., z możliwością ekspansji o kolejne 42 000 m kw., a w ramach obiektu skorzysta z blisko 40 000 m kw. mezzaniny i przestrzeni biurowej, która zajmie ponad 10 500 m kw. Ponadto deweloper przygotuje powierzchnię pod wykorzystanie regałów wielopoziomowych (pick towerów) oraz zapewni podwyższenie części budynku. Inwestycja będzie oddawana etapami od stycznia do czerwca 2023 roku i przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent.

– Dzięki realizacjom Panattoni Sulechów staje się zagłębiem branży odzieżowej i bardzo ważnym hubem dla zachodniej Europy. Już budujemy tu przecież obiekt BTS, który przekroczy 60 000 m kw. dla międzynarodowego przedstawiciela sektora, a teraz powierzchnia dostarczona dla sektora odzieżowego w regionie może się potroić. Po raz kolejny potwierdza się również znaczenie zachodniej Polski dla ogółu europejskiego e-handlu, co pokazują inwestycje Panattoni. W ubiegłym roku dostarczyliśmy obiekt przekraczający 200 000 m kw. w Świebodzinie dla globalnego lidera, a w tym roku ruszyliśmy z realizacją ponad 150 000 m kw. dla kolejnego giganta w Iłowej. Milion metrów kwadratowych w zachodniej Polsce to tylko kwestia czasu – mówi Aleksandra Kucharek, dyrektor rozwoju w Panattoni.

Kluczowym atutem Sulechowa jest bliskość granicy z Niemcami, która przebiega nieco ponad godzinę drogi od budowanego obiektu. Ponadto 30 minut dzieli miejscowość od stolicy regionu Zielonej Góry, co stanowi ważny atut w kontekście dostępu do pracowników. Niecałe 7 km od inwestycji przebiega droga S3, biegnąca wzdłuż zachodniej granicy, a 11 km od obiektu znajduje się Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost.Panattoni Park Sulechów III przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent. Inwestycja spełni wysokie normy energooszczędności m.in. poprzez kompleksowe wyposażenie w liczniki, inteligentne oświetlenie oraz rozwiązania służce dobrostanowi przyszłych pracowników. W ogromnej powierzchni biurowej Panattoni zapewni o zwiększony dostęp światła dziennego oraz odpowiednią akustykę pomieszczeń, skonsultowaną ze specjalistą. Ponadto deweloper przewidział na terenie obiektu infrastrukturę dla rowerzystów oraz punkty ładowania samochodów elektrycznych. Realizacja zostanie przygotowana we współpracy z ekologiem, która pomoże m.in. zadbać o bioróżnorodność inwestycji.