Globalna firma logistyczna Dachser podpisała z Biurem Inwestycji Kapitałowych umowę dotyczącą najmu ponad 15.500 m2 powierzchni w ramach nowego centrum logistycznego BIK Park Wrocław I zlokalizowanego w Kątach Wrocławskich. Z tego hala magazynowa zajmie około 9.200 m2. Kolejne 5.300 m2 przeznaczone będzie na cele cross-dockingowe, a ponad 1.000 m2 stanowić będzie powierzchnia biurowa i socjalna. Umowa została zawarta na okres siedmiu lat.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozszerzenia współpracy z firmą Dachser, z którą współpracujemy od ponad 10 lat. W zeszłym roku operatorowi logistycznemu przekazaliśmy do użytkowania nowoczesną powierzchnię w naszym Centrum Logistycznym w Sosnowcu. Zawarta teraz umowa potwierdza, że nasza oferta jest dopasowana do potrzeb i wymagań najemcy” – podkreślił Mirosław Koszany, Prezes Zarządu Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.

Biuro Inwestycji Kapitałowych zamierza rozpocząć realizację projektu w czerwcu br. Oddanie pierwszej fazy inwestycji przeznaczonej dla firmy Dachser planowane jest natomiast w styczniu 2020 r.

W budynku wprowadzone będą innowacyjne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo użytkowania. Zastosowany zostanie m.in. system monitoringu służący do ciągłej kontroli dachów płaskich oraz zapobiegania ich przeciążeniom. Obiekt będzie również dostosowany do możliwości zainstalowania stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Uwzględnione będzie także rezerwowe źródło zasilania w postaci agregatu prądotwórczego. Obiekt będzie przystosowany także do indywidualnych potrzeb najemcy. W ramach projektu powstaną m.in. regulowane odbojnice przy dokach oraz wzmocnione stanowiska na nadwozia wymienne stosowane przez klienta. Budynek zostanie dostosowany również do wymaganej przez najemcę indywidualnej infrastruktury IT. Inwestor zamierza uzyskać jednocześnie certyfikat Breeam będący obecnie jedną z najczęściej stosowanych metod oceny budynków pod kątem ich ekologiczności. Potwierdzi to spełnienie przez obiekt najwyższych standardów w zakresie ochrony środowiska, komfortu użytkowania oraz wydajności.

Dachser jest kluczowym i wieloletnim klientem Biura Inwestycji Kapitałowych. Współpraca rozpoczęła się w październiku 2008 r. Obecnie firma korzysta z 8.520 m2 powierzchni w Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu. Dachser jest jednym ze światowych liderów branży logistycznej. Model biznesowy firmy opiera się na usługach logistyki transportowej i magazynowej.

BIK Park Wrocław I powstanie w Nowej Wsi Wrocławskiej, gmina Katy Wrocławskie, w sąsiedztwie zjazdu z autostrady A4 Pietrzykowice. Nieruchomość zlokalizowana będzie na gruncie o powierzchni 11,7 ha, o przeznaczeniu w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego pod produkcję, magazynowanie i usługi. O dużej atrakcyjności lokalizacji stanowi usytuowanie centrum logistycznego w pobliżu autostrady A4 w bezpośrednim sąsiedztwie węzła Wrocław Południe oraz węzła Pietrzykowice. Powierzchnia magazynowa oraz biurowa planowanej inwestycji wyniesie docelowo około 47.000 m2.

 

 

Źródło: BIK