Tym, co wyróżnia kompletne procesy magazynowe realizowane dla Bridgestone, jest kilka zrównoważonych rozwiązań, które pozwalają uzyskać certyfikat BREEAM Excellent. Jednym z nich jest instalacja fotowoltaiczna o mocy 50kWp oraz technologie w zakresie oszczędzania energii i wody oraz redukcji emisji CO2. Wokół hali stworzono również zielone strefy relaksu.

Bridgestone dąży do osiągnięcia neutralności węglowej i wykorzystania 100% zrównoważonych materiałów do 2050 roku. "Nasz nowy projekt zainicjowany z ESA logistika odzwierciedla nasze zaangażowanie w tworzenie łańcucha dostaw - i logistyki z długoterminowymi korzyściami dla środowiska i doskonale współgra z wartościami "Ekologia" i "Energia" w Bridgestone E8 Commitment" - mówi Elżbieta Oussar, Dyrektor Logistyki i Łańcucha Dostaw, Bridgestone Europe East Region. 

Hala wyposażona jest również w systemy i narzędzia, które automatyzują i ułatwiają pracę. Są to m.in. system zarządzania magazynem stworzony przez ekspertów ESA logistika, przenośniki taśmowe do rozładunku i załadunku pojedynczych opon oraz układania ich na regałach, a w późniejszym etapie także roboty do transportu opon i regałów do ich składowania. "Innowacje to coś, co w ESA logistika wykorzystujemy każdego dnia. Tym razem mamy to szczęście, że firma Bridgestone jest otwarta na wszelkie nowości i pozwoli nam na szerokie działania w tym zakresie. Planujemy zautomatyzować nawet tak prozaiczną sprawę jak utrzymanie podłogi w czystości - mówi Rafał Łuczak, kierownik ds. informatyki i wdrożeń w ESA logistika.

Katarzyna Kujawiak, Dyrektor ds. Rozwoju w Panattoni powiedziała: "Tylko w ubiegłym roku dostarczyliśmy około 200 000 m2 dla branży motoryzacyjnej. Cenne doświadczenie, które zdobyliśmy w ostatnich latach, nadal procentuje. Jednym z efektów jest najnowocześniejsze centrum logistyczne, w którym nasz klient ESA logistika prowadzi operacje dla światowego lidera opon. Przy realizacji obiektu ważne okazały się również nasze kompetencje w zakresie zrównoważonego budownictwa. Do tej pory w Polsce zakończyliśmy certyfikację środowiskową dla obiektów o łącznej powierzchni ponad 6 milionów metrów kwadratowych".

Źródło: property-forum.eu