Koszt najmu powierzchni biurowej jest znaczną pozycją wydatków firm. Dlatego ważne jest, aby zadać pytanie, jak maksymalnie obniżyć koszty lokalu lub dopasować zapotrzebowanie na przestrzeń biurową do obecnych ograniczeń w pracy oraz wybiegając w przyszłość, do nowej rzeczywistości po wygaśnięciu pandemii.

CEE Tenant Advisors to zespół profesjonalistów z branży nieruchomości, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie w całej Europie Środkowo-Wschodniej - każdy doradca posiada bogate, udokumentowane doświadczenie biznesowe w doradztwie na rynku nieruchomości komercyjnych w swoim kraju.

Zespół lubi myśleć o sobie jako o niewielkiej, ale doskonale ukształtowanej grupie specjalistów, których najważniejszym interesem, jest interes najemcy. Wspólnie z najemcami dogłębnie analizują potrzeby związane z przyszłą powierzchnią biurową oraz przygotowują strategię efektywnych działań.

Firma CEE Tenant Advisors zajmuje się trzema ważnymi filarami w procesie najmu powierzchni biurowych:

· Renegocjacja umowy najmu,

· Nowa powierzchnia biurowa - relokacja,

· Projektowanie wnętrz.

Renegocjacja umowy najmu:

„Efektywna renegocjacja może być trudniejsza niż relokacja. Renegocjowanie umowy najmu to nie tylko kwestia warunków finansowych, ale bardzo często również renegocjowanie zapisów umowy. Najemcy powinni mieć na uwadze zobowiązania umowy, które mają bezpośredni wpływ na koszty najmu lokalu, istnieje wiele zapisów umowy, które warto negocjować, a które przedstawiciele najemców zwykle eliminują podczas renegocjacji.” - mówi Emmanuel Gluntz, CEE Tenant Advisor Czechy.

Nowa powierzchnia biurowa - relokacja:

„W dobie pandemii zmieniły się oczekania najemców dotyczące powierzchni biurowych. Wybór nowej, optymalnej powierzchni biurowej nie jest łatwy. Wiele firm planuje optymalizacje powierzchni oraz hybrydowy model pracy po zakończeniu pandemii. Nasze doradztwo bazuje na dokładnej ocenie i analizie indywidualnych potrzeb najemcy. Doradca po dogłębnej analizie zaproponuje rozwiązanie, które będzie najlepsze dla danej firmy pod względem powierzchni, lokalizacji, układu, ale także podpowie, jakie alternatywne rozwiązanie może być potencjalnie efektywniejsze”. - mówi Marcin Szlęzak, CEE Tenant Advisor Polska.

Projektowanie wnętrz:

„Jesteśmy w pełni skoncentrowani na potrzebach i komforcie najemcy. Chociaż ludzie są świadomi znaczenia projektowania wnętrz w ich domach lub sklepach detalicznych, często pomijają go w biurach. W dzisiejszej dobie, miejsca do pracy, recepcje i sale konferencyjne powinny są czymś więcej niż tylko sumą stołów, biurek i krzeseł. Projekt biura może znacząco wpłynąć na biznes danej firmy. Wizerunek projektów biurowych wiele mówi o danej firmie oraz jej wartościach, jaką daje zarówno klientom, jak i pracownikom. Projektowanie biura skupia się na stworzeniu miejsca pracy, które inspiruje pracowników do kreatywności, produktywności i skupieniu na zadaniach. Zapewni również świeże spojrzenie na bardzo potrzebne przestrzenie rekreacyjne, które wspierają ducha zespołu. Rezultat zwiększy zaangażowanie pracowników i produktywność”. - mówi Timi Kovačević, CEE Tenant Advisor Chorwacja.

Niezależnie od tego, czy poszukują Państwo nowego biura, czy też renegocjują umowę najmu z powodu pandemii lub po prostu planują Państwo przekształcić obecną powierzchnię biurową w bardziej elastyczną przestrzeń – trzy kroki współpracy, które oferujemy ułatwią te czynności. Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.cee-tenant-advisors.com

******