ESA logistika jest jedną z wiodących firm logistycznych reprezentowanych w czterech krajach Europy Środkowej. Koncentruje się na świadczeniu kompleksowych rozwiązań logistycznych zwracając szczególną uwagę na ochronę środowiska. W parku logistycznym Gdańsk Kowale objęła powierzchnię ponad 4 tys. mkw.

- Wybraliśmy inwestycję 7R ze względu na dobrą współpracę z deweloperem, wysoką jakość oferowanej powierzchni magazynowej oraz dogodną lokalizację parku logistycznego w Kowalach. Trójmiasto to doskonały rynek sprzyjający naszej branży – komentuje kierownik produktu magazynowego ESA logistika Dariusz Walczyk.

Kolejnym najemcą, który wprowadził się do Centrum Logistycznego Gdańsk Kowale VI jest Eastend.pl - firma, która oferuje oryginalne produkty topowych marek – jakościowe obuwie, torby, plecaki, ubrania i akcesoria. Z deweloperem 7R współpracuje po raz pierwszy, decydując się na wynajęcie niemal 2,2 tys. mkw. W transakcji pośredniczyła gdańska agencja nieruchomości Querco Property, specjalizująca się w kompleksowej obsłudze i doradztwie na rynku nieruchomości.

- Ze względu na specyfikę naszej działalności zależało nam na lokalizacji, z której będzie możliwa sprawna dystrybucja. Klienci oczekują, że dostarczymy zamówione wirtualnie produkty jak najszybciej, często już na drugi dzień. Wybraliśmy park logistyczny Gdańsk Kowale VI również ze względu na otwartość dewelopera 7R, który starał się wysłuchać naszych potrzeb i zaproponować powierzchnię magazynową, która będzie dla nas najbardziej odpowiednia komentuje Paweł Wilk wiceprezes zarządu Eastend.pl

- To już kolejny raz, kiedy współpracujemy z 7R pośrednicząc przy transakcji wynajmu. Doskonałe warunki jakie oferuje firma oraz doświadczenie we współpracy i zaangażowanie zespołu 7R również na dalszych etapach realizacji umowy, sprawiają, że deweloper jest godny polecenia dla klientów, których obsługujemy – komentuje Adam Nowacki, Prezes Zarządu Querco Property 

Po oddaniu do użytku Centrum Logistycznego Gdańsk-Kowale VI o powierzchni 18 000 mkw., a tym samym zakończeniu rozbudowy parku logistycznego w Kowalach łączna powierzchnia wszystkich obiektów na terenie parku wynosi 140 000 mkw. To jednak nie koniec inwestycji 7R na północy kraju.

- Po zakończeniu rozbudowy parku logistycznego Gdańsk Kowale realizowanego w partnerstwie JV z Hillwood zamierzamy kontynuować inwestycje w regionie. Na podstawie naszych poprzednich realizacji i obserwacji widzimy duży potencjał na rynku nieruchomości magazynowych na północy kraju. W najbliższej przyszłości myślimy o nowym projekcie w Szczecinie - komentuje Ryszard Gretkowski, wiceprezes 7R.

Informacja dla wydawcy:

7R – deweloper działający na rynku nieruchomości komercyjnych specjalizujący się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni logistycznych pod wynajem. Spółka realizuje zarówno centra magazynowe i przemysłowe przeznaczone dla wielu najemców, jak też obiekty typu BTS. W portfolio 7R znajduje się Park Logistyczny Gdańsk-Kowale, Park Logistyczny Kraków Kokotów-Brzegi, Centrum Logistyczno-Biurowe Sosnowiec Milowice, Centra Biurowo-Serwisowe MAN w Małopolu i w Modlnicy oraz obiekt dedykowany Velvet CARE w Kluczach.  Łącznie spółka zrealizowała dotąd prawie 250 000 mkw. powierzchni magazynowo – biurowej. Za swoją działalność 7R została uhonorowana prestiżowymi narodami branżowymi: Eurobuild Awards, Prime Property Prize i wyróżnieniem w konkursie Polskiego Towarzystwa Logistycznego.

QUERCO PROPERTY specjalizuje się w kompleksowej obsłudze i doradztwie na rynku nieruchomości komercyjnych. Usługi obejmują między innymi pośrednictwo w najmie i sprzedaży gruntów, powierzchni magazynowych oraz powierzchni biurowych. Indywidualne podejście do potrzeb klienta, poparte analizami rynku i wieloletnim doświadczeniem zapewnia wysokiej jakości obsługę  zarówno dla lokalnych firm jak i tych o zasięgu międzynarodowym. Siedziba Querco Property znajduje się w Gdańsku.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Marta Białowąs, PR Manager, The Blue Ocean Investment Group

e-mail: [email protected]; tel.: 882 184 441