W CTPark Warsaw South oddano do użytku hale produkcyjno-magazynowe o powierzchni najmu 20 500 mkw. i 47 000 mkw. oraz wysokości składowania 12 metrów. Obiekt został również wyposażony w półprzezroczyste panele elewacyjne, które wykraczają poza standard branżowy, znacznie zwiększając doświetlenie przestrzeni. Panele te, będące alternatywą dla szkła, charakteryzują się przepuszczalnością promieni słonecznych do 55 procent, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich właściwości termoizolacyjnych.

Bogi Gabrovic, Deputy Country Head w CTP Polska, wyjaśnia: "Do tej pory niewiele mówiło się o wpływie komfortu pracowników magazynowych na powodzenie operacji produkcyjnych i logistycznych. Tymczasem odpowiednie oświetlenie, ergonomiczne ustawienie stanowiska pracy czy temperatura powietrza mają kluczowe znaczenie dla produktywności, bezpieczeństwa i stabilności zatrudnienia - a także przy rekrutacji nowych pracowników. Dlatego też w budynkach CTPark Warsaw South zainstalowaliśmy listwy świetlne, zapewniające naszym klientom produkcyjnym 12,5-procentowe oświetlenie światłem naturalnym. Umożliwia to klientom szybsze i łatwiejsze dostosowanie hal do ich indywidualnych potrzeb oraz optymalizację kosztów tych adaptacji - już wliczonych w cenę najmu".

Pod względem efektywności energetycznej nowe budynki w CTPark Warsaw South różnią się od standardowych magazynów. Najemcy w większym z budynków (MSZ1) mogą ogrzewać swoje powierzchnie za pomocą pomp ciepła, a konstrukcja dachu całego parku jest przygotowana pod instalacje fotowoltaiczne. Budynki posiadają również oświetlenie LED, sterowane za pomocą systemu DALI. Efektem zrównoważonego działania budynku będzie zmniejszenie poziomu zanieczyszczenia światłem i oszczędność do około 55 procent zużycia energii elektrycznej w zewnętrznych częściach wspólnych.

Po całkowitym ukończeniu, park biznesowy, zlokalizowany 50 km od Warszawy, będzie składał się z trzech budynków, oferujących 162 400 mkw. powierzchni najmu. Dwa z budynków są już ukończone, a na terenie kompleksu swoją działalność prowadzi polski operator logistyczny TAS Logistyka, czyli Fiege.

Daniel Soboń, Business Developer w CTP, mówi: "Mszczonów może na pierwszy rzut oka nie kojarzyć się z produkcją, ale w CTP, gdzie wielu naszych klientów to firmy produkcyjne, oferujemy nowe oblicze tej lokalizacji poprzez gotowe rozwiązania, które ułatwiają rozpoczęcie działalności produkcyjnej i korzyści płynące z przebywania w ŁSSE - która w tym regionie oferuje bardzo intensywną pomoc do 60% zwolnienia z podatku CIT".

 Kompleks CTPark Warsaw South zlokalizowany jest przy drodze ekspresowej S8, która łączy stolicę ze Śląskiem i Wrocławiem. Ponadto posiada dogodne połączenie z autostradą A2, która stanowi korytarz transportowy do wszystkich części Polski. Firmy rozpoczynające tu działalność mogą również skorzystać ze wsparcia Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w postaci zwolnienia podatkowego do 60 proc. wartości inwestycji.

źródło:property-forum.eu