Bogi Gabrovic, Deputy Country Head w CTP Polska powiedział: "Polska jest jednym z kluczowych rynków CTP w rozwoju portfolio naszej Grupy. Stawiamy na strategiczne lokalizacje, które odpowiadają na potrzeby branży logistycznej i przemysłu lekkiego w połączeniu z miejscami, gdzie brakuje odpowiedniej, nowoczesnej powierzchni. Naturalnym krokiem była więc ekspansja naszej firmy na północ kraju, w pobliżu największego terminalu kontenerowego na Bałtyku. W ramach CTPark Gdańsk Port wybudujemy dwa obiekty o powierzchni najmu blisko 81 400 m2 i 37 500 m2 każdy".

Działka budowlana, na której CTP buduje nowy park przemysłowo-logistyczny, znajduje się na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego oraz w pobliżu jedynego w regionie Morza Bałtyckiego terminalu głębokowodnego - Baltic Hub (DCT) - który bezpośrednio odbiera handel morski z Dalekiego Wschodu. Lokalizacja posiada bezpośrednie połączenie pomiędzy Portem Gdańskim a stacją kolejową Gdańsk Port Północny z rozbudowanymi dalszymi trasami kolejowymi, co umożliwia łatwy dostęp dla firm prowadzących działalność transgraniczną z krajami skandynawskimi i bałtyckimi.

Prace nad inwestycją rozpoczną się w tym kwartale. To pierwszy projekt firmy w Polsce bez lokalnego generalnego wykonawcy, za budowę kompleksu odpowiadać będzie CTP Group.

Piotr Flugel, Country Construction Director i COO w CTP Polska powiedział: "Ten model operacyjny sprawdził się już na naszych rozwiniętych rynkach, pozwalając nam wykorzystać zalety wynikające ze skali działalności Grupy CTP, co pozwoli nam zachować większą kontrolę nad jakością i postępem wykonywanych prac. Ostatecznie, możliwość wiązania prac budowlanych bezpośrednio z wykonawcą pozwala na elastyczność całego procesu i ostatecznie prowadzi do obniżenia kosztów budowy."

12-metrowy kompleks będzie wyposażony w przyjazne dla środowiska funkcje, aby zapewnić najemcom efektywność energetyczną i kosztową. Dachy obu budynków zostaną wyposażone w instalacje fotowoltaiczne, które pozwolą na wygenerowanie łącznie 11,6 MWp energii słonecznej, co odpowiada zaspokojeniu potrzeb energetycznych ponad 2 000 domów mieszkalnych i zmniejszeniu ilości wytwarzanego CO2 o prawie 6 000 000 kg/rok. Energia ta zostanie wykorzystana na rzecz ochrony przyrody i pomoże zasilić najemców prowadzących tu działalność przemysłową.

Komfort pracy poprawi się m.in. dzięki zwiększeniu ilości naturalnego światła dziennego, jakie otrzymują doki (+8 proc.) i obszary produkcyjne (+12,5 proc.). Jakość i skala zastosowanych zrównoważonych technologii zostanie potwierdzona certyfikatem minimum BREEAM "Excellent".

Źródło:property-forum.eu