Warszawa, 4 lutego 2021 r. - CTP, 5 największych deweloperów magazynowych w Europie z portfelem 6,3 mln m2, rozszerza swoją sieć CTPark w Polsce, aby zaspokoić wysoki popyt na nieruchomości logistyczne w regionie.

„Polska to nie tylko największa gospodarka Europy Środkowo-Wschodniej; jego strategiczne położenie i bliskość do Niemiec sprawiają, że jest to również ważny punkt logistyczny ”- wyjaśnia Remon Vos, dyrektor generalny CTP. „Rozpoczynając budowę w Warszawie i Katowicach, nieustannie eksplorujemy inne lokalizacje w Polsce, aby budować nowoczesne, zrównoważone parki dla naszych 700 klientów. Popyt na logistykę i nieruchomości przemysłowe w rejonie Warszawy i innych dużych polskich miast jest ogromny. ”

CTP nawiązało współpracę z MDC², deweloperem logistycznym z biurami w Warszawie i Katowicach, w ramach ogłoszonej dzisiaj umowy w Polsce. Hadley Dean, założyciel MDC², powiedział: „Polska jest drugim najszybciej rozwijającym się rynkiem logistycznym w Europie i cieszymy się, że możemy odegrać znaczącą rolę w ekspansji CTP”. MDC² to zespół seniorzy zajmujących się nieruchomościami, który w ciągu ostatnich 15 lat wybudował ponad trzy miliony m2 parków logistycznych.

CTP działa na siedmiu rynkach w Europie Środkowej i Wschodniej, prowadząc działalność w Czechach, Słowacji, Rumunii, Serbii, Węgrzech, Bułgarii i Polsce. Z portfelem 6,3 mln m2 i 700 tys. M2 w budowie, CTP jest na dobrej drodze do przekroczenia 10 mln m2 całkowitej powierzchni najmu do 2023 r. CTP jest pierwszym deweloperem przemysłowym w regionie, który uzyskał certyfikat BREEAM w całym swoim portfolio. .

O grupie CTP

Grupa CTP jest właścicielem, deweloperem i zarządcą nieruchomości komercyjnych, świadczącym kompleksowe usługi w zakresie logistyki nieruchomości. Grupa specjalizuje się w budowie, posiadaniu i zarządzaniu zorientowanymi na klienta parkami biznesowo-logistycznymi high-tech dla wiodących międzynarodowych i krajowych firm, które strategicznie inwestują w nowe lub rozbudowywane projekty. Grupa CTP jest największym właścicielem i deweloperem oferującym kompleksowe usługi w zakresie najlepszych nieruchomości przemysłowych i logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE). Podstawowy portfel Grupy obejmuje

6 mln m2 nieruchomości klasy A w ponad 100 strategicznych lokalizacjach w siedmiu krajach Europy Środkowo-Wschodniej: Czechach, Słowacji, Węgrzech, Serbii, Rumunii, Bułgarii i Polsce. W ramach swojego długoterminowego zaangażowania w budowanie i posiadanie najbardziej wydajnych i zrównoważonych aktywów, CTP ma już 100% swojego portfolio logistyczno-przemysłowego z certyfikatem BREEAM („Very Good” lub „Excellent”) i planuje być neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla w swoim operacji do końca 2021 r.

O MDC²

MDC² to polska firma deweloperska i zarządzająca logistyką i magazynami. Firma została założona w 2021 roku przez doświadczonych profesjonalistów z branży nieruchomości komercyjnych: Hadley Dean, Jeremy Cordery, Peter Love i ich zespoły w ciągu ostatnich 15 lat wybudowali ponad 3 miliony m2 powierzchni magazynowej. Firma rozwija, sprzedaje i zarządza zrównoważonymi budynkami logistycznymi w Polsce, drugim najszybciej rozwijającym się rynku logistycznym w Europie. MDC² koncentruje się na rynku polskim, budując jedną bazę aktywów, korzystając z 20-letniego doświadczenia swojego zespołu w zakresie budowy i marketingu projektów logistycznych i magazynowych. Joint venture z CTP Group umożliwia MDC² rozpoczęcie pięciu nowych projektów budowlanych w Warszawie, Łodzi, Zabrzu, Opolu i Iłowej w III kwartale 2021 roku.