"Odkąd NREP zaznaczył swoją obecność na polskim rynku, niezmiennie koncentrujemy się na powiększaniu naszego portfolio i dalszym podnoszeniu jakości budynków. Dlatego też poszukując firmy, która zajmie się zarządzaniem nieruchomościami dla naszych obiektów logistycznych w Krakowie, Sosnowcu i Wrocławiu, chcieliśmy zapewnić sobie partnera o silnym i szerokim know-how. Dlatego też nawiązaliśmy współpracę z firmą Cushman & Wakefield, która jest wiodącym graczem na rynku, posiadającym bezkonkurencyjne umiejętności i bogate doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi, aby zapewnić nam strategiczne wsparcie w zwiększaniu konkurencyjności naszego polskiego portfolio" - mówi Artur Kuliński, Prezes Zarządu BIK S.A.

Centrum Logistyczne Kraków I zlokalizowane jest w południowo-wschodniej części miasta, w dzielnicy przemysłowej Płaszów-Rybitwy. Oferuje blisko 10 000 m2 powierzchni GLA, w tym 8 000 m2 powierzchni magazynowej i 2 000 m2 powierzchni biurowej. Kompleks sąsiaduje z Centrum Logistycznym Kraków II, które posiada 10 000 m2 powierzchni magazynowej i ok. 1 000 m2 powierzchni biurowej. BIK Park Sosnowiec II, o łącznej powierzchni prawie 12 000 m2, położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania autostrady A4, łączącej Rzeszów z zachodnią granicą Polski, oraz wschodniej obwodnicy Śląska - drogi ekspresowej S1, biegnącej przez Cieszyn na południe Europy. BIK Park Wrocław I to nowoczesne centrum logistyczne oferujące 47 500 m2 powierzchni magazynowej i biurowej w Bielanach Wrocławskich. Może pochwalić się doskonałą lokalizacją: 0,5 km od węzła Pietrzykowice autostrady A4, 3,5 km od węzła Wrocław Południe autostrady A8 oraz około kilkunastu kilometrów od Portu Lotniczego we Wrocławiu - co jest kluczowym czynnikiem dla najemców skupiających się na dystrybucji na rynkach międzynarodowych.

"Przejęcie portfela czterech aktywów logistycznych firmy BIK S.A. zwiększa łączną ilość nieruchomości komercyjnych zarządzanych przez firmę Cushman & Wakefield w Polsce do 3,7 mln mkw. Taka skala działalności przekłada się na dostęp do najlepszych praktyk i wiedzy w zakresie optymalizacji portfela dla naszych klientów oraz możliwość zaoferowania wartości dodanej ich najemcom. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszemu klientowi za to, że zaufał nam w kwestii zarządzania swoimi nieruchomościami - komentuje Grzegorz Dyląg, partner, dyrektor działu Asset Services Business Space, Asset Services EMEA, Cushman & Wakefield.

Źródło:property-forum.eu