Dekpol wygrał kolejny przetarg w ramach świadczonych usług generalnego wykonawstwa. Przedmiotem kontraktu jest budowa jednokondygnacyjnej hali warsztatowo–magazynowej oraz dwukondygnacyjnego budynku socjalno–biurowego. Obiekt będzie zlokalizowany przy ul. Budowlanych w Gdańsku, w pobliżu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Inwestycję będzie wyróżniać nowoczesna architektura z licznymi przeszkleniami. Część socjalno-biurowa o formie wydłużonego prostopadłościanu, obłożonego ciemnymi płytami elewacyjnymi i szklaną fasadą, będzie stanowić element reprezentacyjny, przysłaniający dużą bryłę hali. Budynek warsztatowo–magazynowy będzie z kolei wysoką bryłą przykrytą dwuspadowym dachem o kącie nachylenia 4 stopni i kalenicą ustawioną prostopadle do części socjalno–biurowej.  Stalowa   konstrukcja zostanie  obłożona   ciemnymi   płytami warstwowymi w układzie pionowym.

– Z firmą Kurt König współpracujemy już od kilku lat i do tej pory regularnie korzystaliśmy z ich oferty wynajmu i zakupu maszyn budowlanych. Tym razem mamy okazję kooperować na innym polu, który mam nadzieję, okaże się równie owocny dla obu stron. Projekt dla Kurt König jest niezwykle ciekawy ze względów architektonicznych, dlatego z niecierpliwością czekam na efekty tej współpracy – mówi Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji i Rozwoju, Dekpol S.A.

Kurt König działa w branży budowlanej od 20 lat. Spółka posiada szeroką ofertę maszyn budowlanych na wynajem, począwszy od elektronarzędzi a skończywszy na ciężkich koparkach i ładowarkach. Firma zajmuje się również sprzedażą i serwisowaniem.

Dekpol jest ekspertem w budowie obiektów logistycznych, przemysłowych, centrów handlowych oraz pozostałych obiektów kubaturowych. Na koniec III kwartału br. Grupa realizowała kontrakty dla podmiotów zewnętrznych o łącznej umownej wartości około 380 mln zł netto.

 

 

Źródło: Dekpol