W III kwartale ubiegłego roku region Poznania z powierzchnią 300 000 m2 znalazł się w pierwszej trójce najbardziej atrakcyjnych rynków w Polsce pod względem popytu na powierzchnie przemysłowe. Przykładem zainteresowania firm logistycznych wielkopolskim rynkiem może być Panattoni Park Poznań West Gate w Tarnowie Podgórnym, gdzie powierzchnię wynajmuje dwóch międzynarodowych operatorów. Jednym z nich jest DFDS, dla którego deweloper dostarczył magazyn przelotowy o powierzchni 10 500 m2 i wysokości składowania netto 12 m. DFDS specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach logistycznych i transportowych drogą lądową, kolejową i morską. Posiada terminale w wielu krajach Europy, m.in. w Szwecji, Holandii i Wielkiej Brytanii. Projekt w Tarnowie Podgórnym to pierwsza realizacja magazynowa firmy o dużej powierzchni w Polsce. 
"Doświadczenie, które zdobyliśmy dzięki rozwijaniu licznych projektów dla branży logistycznej - w tym zarówno rozwiązań na zamówienie, jak i projektów w ramach naszych parków przemysłowych - po raz kolejny procentuje. DFDS przyszedł do nas po raz pierwszy i od razu z projektem o strategicznym znaczeniu dla jego obecności w regionie. Wybierając nas, operator zyskuje nie tylko indywidualne podejście z najwyższej jakości powierzchnią, ale również doskonałą lokalizację z ogromnymi perspektywami na dalszy rozwój, jak i pozyskanie nowych klientów - mówi Przemysław Musiał, Senior Leasing Manager w Panattoni.
Panattoni Park West Gate położony jest 15 minut od autostrady A2, co daje łatwy dostęp do takich miast jak Warszawa, Łódź czy Berlin. Kompleks powstał przy drodze krajowej nr 92, 7 km od węzła Poznań Zachód, gdzie przebiega DK 92 z drogą ekspresową S11, drogą, która docelowo połączy Koszalin i Bydgoszcz na północy oraz Katowice na południu.
Panattoni Park Poznań West Gate to dwubudynkowy kompleks o planowanej powierzchni zabudowy 61 000 m2, z czego około 58 000 m2 zostało już wynajęte. Projekt został zrealizowany w sposób zrównoważony, co potwierdza certyfikat BREEAM z oceną "Excellent".

Źródło:property-forum.eu