Przestrzeń dla DSV w podwrocławskich Magnicach będzie się ubiegać o certyfikację BREEAM na poziomie Excellent, m.in. dzięki rozwiązaniom znacznie zmniejszającym zużycie energii i emisję CO2, a także mającym na względzie dobro użytkowników budynku. Do dyspozycji pracowników będą m.in. zielone strefy relaksu, a także powierzchnie biurowe oceniane pod kątem akustyki, jakości powietrza i dostępu do naturalnego światła. Zaplanowano również stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz stanowiska carsharingu.

Nasze zaawansowane standardy technologiczne i zrównoważone budownictwo budowlane były niezwykle ważne dla firmy o tak znaczących osiągnięciach i ambicjach, podobnie jak znakomita lokalizacja przy drodze ekspresowej S8 – komentuje Marek Dobrzycki, dyrektor zarządzający Panattoni.

To kolejny obiekt realizowany przez Panattoni dla DSV, logistyk korzysta już z powierzchni zrealizowanych przez dewelopera w Warszawie, Łodzi, Krakowie i Gdańsku. Do końca marca 2023 roku Panattoni dostarczy operatorowi prawie ćwierć miliona mkw. powierzchni przemysłowej w Polsce.