W ramach zawartej umowy Bevo wynajęło ponad 22 tys. mkw. powierzchni, przeznaczonej na cele magazynowe. Kolejne 946 mkw. stanowić będą pomieszczenia biurowe. Funkcje generalnego wykonawcy zostały powierzone firmie W.P.I.P. W transakcji pośredniczyła firma doradcza BNP Paribas Real Estate.

Nowy najemca specjalizuje się w technologii wodnej. Spółka Bevo dostarcza wszelkie elementy metalowe i plastikowe do systemów rurowych: od rur, kształtek, zaworów odcinających i pomp, aż do urządzeń pomiarowych i kontrolnych.

W dedykowanym obiekcie zastosowane zostaną nowoczesne rozwiązania. Na dachu zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna. Ogrzewanie budynku magazynowego oraz biurowego będzie się odbywało w oparciu o system VRV przy wykorzystaniu pomp ciepła. Do oświetlenia wnętrz wykorzystane będą energooszczędne lampy LED. Jednocześnie zarządzanie budynkiem i monitoring systemów obiektowych odbywać się będą za pomocą eksploatacyjnego modelu informacyjnego (ang. Asset Information Model), bazującego na metodyce BIM.

Park MLP Poznań West jest najszybciej rozbudowywanym centrum, należącym do MLP Group. Aktualnie w budowie jest ponad 55 tys. mkw. powierzchni. Nowe hale będą miały podwyższoną wysokość do 11,5 m. Projekt MLP Poznań West docelowo dostarczy około 150 tys. mkw. przestrzeni magazynowo-biurowej na terenie o powierzchni 28.8 ha. Park zlokalizowany jest po zachodniej stronie Poznania w pobliżu drogi ekspresowej S11, 7 km od węzła z autostradą A2.