Firma Eurotrading International podpisała z MLP Group umowę dotyczącą najmu 4505 m2 powierzchni w parku logistycznym MLP Pruszków II. Z tego na cele magazynowe przeznaczone jest 4280 m2 , a kolejne 225 m2 stanowią powierzchnie socjalne i biurowe. Gotowy obiekt został przekazany najemcy we wrześniu tego roku. W zawartej transakcji pośredniczyła agencja JLL.

„MLP Pruszków II to bardzo efektywnie zarządzany park magazynowy, oferujący wysokiej jakości infrastrukturę, która odpowiada na potrzeby różnorodnych przedsiębiorstw. Dodatkowym atutem jest także lokalizacja inwestycji - w odległości około 3 km od trasy poznańskiej E30 i 1 km od skrzyżowania z autostradą A2, co tworzy optymalne warunki dla rozwoju biznesu swoich najemców. Te wszystkie czynniki zadecydowały o wyborze MLP Pruszków II przez Eurotrading, które poszukiwało wysokiej jakości przestrzeni ze względu na dynamiczny rozrost firmy. Dodatkowo, deweloper był w stanie przygotować ją w krótkim czasie, a na tym zależało naszemu klientowi.” – tłumaczy Norbert Kowalczyk, Consultant JLL.

„Nasz park logistyczny jest doskonale zlokalizowany. Systematycznie inwestujemy w jego rozwój zwiększając jego funkcjonalność i atrakcyjność. Te wszystkie działania są doceniane i przyciągają nowych najemców” – podkreślił Tomasz Pietrzak, Senior Leasing Manager w MLP Group S.A. Z myślą o pracownikach na terenie parku uruchomiona została m.in. samoobsługowa stacja wypożyczania rowerów miejskich. Przejazd z pobliskiego dworca kolejowego w Pruszkowie zajmuje zaledwie 12 minut. Na terenie parku funkcjonuje przystanek autobusowy linii 10 łączący Domaniew, Pruszków, Parzniew i Mosznę. W okolicy planowana jest też rozbudowa infrastruktury drogowej. Pierwszą przygotowywaną inwestycją jest budowa węzła autostrady A2 w Brwinowie. Drugim projektem jest budowa odcinka na granicy Domaniewa i Pruszkowa łączącego drogi wojewódzkie 701 i 718. Oba rozwiązania stworzą dogodny dojazd do strefy przemysłowej Moszny i umożliwią sprawniejszą obsługę ruchu. Centrum logistyczne MLP Pruszków II położone jest w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. MLP Pruszków II posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i z głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami. Park położony jest między drogą lokalną nr 760 a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W jego pobliżu przebiegają linie kolejowe o charakterze międzynarodowym, które umożliwiają doskonałe warunki logistyczne zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej.

 

Źródło: MLP